Odpowiedzialność społeczna

Odpowiedzialność społeczna

Odpowiedzialność społeczna biznesu (Corporate Social Responsibility) to ważny element działalności firmy Volvo. Opiera się na wartościach i kulturze organizacyjnej firmy. Jest zobowiązaniem do prowadzenia działalności w sposób odpowiedzialny i wspierania zrównoważonego rozwoju w zakresie rozwiązań transportowych.

Volvo posiada długą tradycję w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Firma stosuje w swoich autobusach i samochodach ciężarowych szereg innowacyjnych rozwiązań zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa kierowców i pasażerów. Poza rozwojem produktów, dzieli się też wiedzą, prowadząc specjalnie opracowane szkolenia, np. dla kierowców samochodów ciężarowych, służące podnoszeniu ich kompetencji, a tym samym zwiększaniu bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Volvo przykłada ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju i ma wieloletnie doświadczenie w zakresie elektromobilności. W 2010 roku we wrocławskiej fabryce rozpoczęła się seryjna produkcja autobusu hybrydowego. Obecnie oprócz hybrydy Volvo oferuje też autobus hybrydowo-elektryczny oraz najnowszy w pełni elektryczny model Volvo 7900 Electric. Dzięki szerokiej gamie zelektryfikowanych autobusów Volvo jest liderem niskoemisyjnego oraz energooszczędnego transportu publicznego.

 

Srebrny Listek CSR dla Volvo Polska
Volvo Polska CSR

Od kilku lat działania Volvo Polska związane ze społeczną odpowiedzialanością są wyróżniane Srebrnym Listkiem CSR tygodnika Polityka w zestawieniu firm odpowiedzialnych społecznie. Listek CSR jest przyznawany w wyniku ankietowego badania dotyczącego społecznej odpowiedzialności biznesu w polskich przedsiębiorstwach. Badanie jest oparte na wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000 i dotyczy siedmiu najważniejszych dla zrównoważonego rozwoju aspektów: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego.

Zielona energia

Zielona energia

Jedną z tradycyjnych wartości Volvo jest troska o środowisko naturalne.

Dowiedz się więcej
Honorowe krwiodawstwo

Honorowe krwiodawstwo

Volvo Polska od wielu lat regularnie włącza się w akcje honorowego oddawania krwi.

Dowiedz się więcej
Ratownictwo Volvo Polska

Ratownictwo Volvo Polska

W Volvo Polska działa grupa ratowników przeszkolonych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Dowiedz się więcej
Wolontariat pracowniczy

Wolontariat pracowniczy

Nasi pracownicy realizują projekty na rzecz społeczności lokalnych w ramach programu wolontariatu pracowniczego.

Dowiedz się więcej