Historia i kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych

Zapoznaj się z naszą historią

Historia i kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych

Od roku 1927 firma Volvo wyrosła z małego lokalnego przedsiębiorstwa na czołowego dostawcę rozwiązań transportu komercyjnego, który oferuje samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane oraz układy napędowe do zastosowań morskich i przemysłowych.

Z Hisingen w świat

Z Hisingen w świat

Volvo Group zatrudniająca 100 000 pracowników na całym świecie, mająca zakłady produkcyjne w 18 krajach, obecna na 190 rynkach i sprzedająca rocznie blisko 300 000 urządzeń, stała się jednym z największych na świecie producentów pojazdów komercyjnych. Ta pełna przygód podróż zaczęła się w 1927 roku. Zapoczątkowali ją nasi ojcowie założyciele Assar Gabrielsson i Gustaf Larsson.

Z Hisingen w świat
Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych

Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych

Volvo Group bazuje na 90 latach historii zdefiniowanej innowacyjność opartą na wartościach. Nasze przywiązanie do jakości i bezpieczeństwa ma korzenie w wizjonerskim podejściu ojców założycieli, Assara Gabrielssona i Gustafa Larsona, oraz ich postanowieniu produkowania bezpiecznych pojazdów wysokiej jakości.

Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych
Volvo Ocean Race — osiąganie granic możliwości przez 20 lat

Volvo Ocean Race — osiąganie granic możliwości przez 20 lat

Regaty Volvo Ocean Race były znakomitym środkiem do budowania relacji z klientami, wzmacniania marki Volvo i prezentowania firmy i jej produktów odbiorcom na całym świecie.

Po sześciu edycjach regat, które zakończyły się w 2018 roku, Volvo Group i Volvo Cars postanowiły przekazać wydarzenie i wszystko, co się z tym wiąże, nowemu właścicielowi.

Obejrzyj filmową historię o spotkaniach Volvo Group z tysiącami klientów na wspaniałej platformie sponsorskiej.

Dowiedz się więcej o Volvo Ocean Race
Spojrzenie wstecz — historie z archiwum

Spojrzenie wstecz — historie z archiwum

Wiele się zdarzyło od 1927 roku, kiedy pierwszy pojazd Volvo wyjechał z fabryki w Göteborgu, do osiągnięcia przez Grupę Volvo dzisiejszej pozycji jednego z najważniejszych na świecie producentów samochodów ciężarowych, autobusów, sprzętu budowlanego i silników morskich i przemysłowych. Dowiedz się więcej o Grupie Volvo: przejdź do archiwum i zapoznaj się z wybranymi ważnymi momentami z długiej i bogatej historii firmy.

Spojrzenie wstecz — historie z archiwum

Więcej historycznych miejsc w Grupie

Volvo Trucks
Volvo Penta
Volvo Construction Equipment
Volvo Buses
UD Trucks
Renault Trucks
Mack Trucks
Volvo Financial Services

Nowości z historii Volvo Group

Grupa Volvo – trzeci kwartał 2020 r.

„W trzecim kwartale, wraz ze złagodzeniem restrykcji dotyczących COVID-19, stopniowo poprawiało się wykorzystanie samochodów ciężarowych i maszyn. Pod koniec kwartału działalność transportowa na większości rynków powróciła do poziomu zbliżonego do ...

Volvo Group — drugi kwartał 2020 r.

„Drugi kwartał 2020 roku cechowała pandemia COVID-19 i jej negatywne skutki dla społeczeństwa i rozwoju gospodarczego. Działania podjęte przez kraje w celu kontroli rozprzestrzeniania się wirusa miały znaczący wpływ na naszą produkcję i łańcuch ...

Volvo Polska laureatem Listka CSR

Firma Volvo Polska została laureatem nagrody Białego Listka CSR w IX edycji zestawienia firm odpowiedzialnych społecznie za 2019 rok. Volvo otrzymało Listek CSR ósmy rok
z rzędu.

...