Volvo Group składa się z dziewięć obszarów biznesowych: Volvo Trucks, UD Trucks & JVs, Renault Trucks, Mack Trucks, Volvo Construction Equipment, Volvo Buses, Volvo Penta, Arquus i Volvo Financial Services.

Łączymy też dwie najważniejsze kwestie: synergie dzięki posiadaniu globalnych organizacji rozwijających i wytwarzających produkty oraz zaopatrzenie przy zachowaniu jasnego przywództwa i odpowiedzialności za każdą markę w celu zagwarantowania, że potrzeby klientów są rozumiane w całej organizacji. Jest to odzwierciedlone w organizacji działów naszych samochodów ciężarowych: Group Trucks Technology, Group Truck Operations oraz Group Truck Purchasing.

W ten sposób Grupa wykorzystuje pełny potencjał swoich marek, tworząc jasny profil w różnych segmentach klientów. 

Nasze obszary biznesowe

Volvo Trucks

Volvo Trucks

Volvo Trucks to pod względem wielkości drugi na świecie producent samochodów ciężarowych dużej ładowności. Swoje pojazdy i usługi sprzedaje w ponad 140 krajach.

UD Trucks & JVs

UD Trucks & JVs

Firma UD Trucks została założona w Japonii w 1935 r. Sprzedaje samochody ciężarowe o dużej, średniej i małej ładowności w Japonii, a także na rozwijających się rynkach w Azji i na całym świecie.

Renault Trucks

Renault Trucks

Mająca główną siedzibę we Francji firma Renault Trucks zapewnia firmom transportowym solidne narzędzia i solidne relacje od 1894 roku.

Mack Trucks

Mack Trucks

Firma Mack Trucks została założona w 1900 r., a jej pojazdy znane na całym świecie jako „amerykańskie samochody ciężarowe, które cię nie zawiodą” słyną z trwałości i solidności, gwarantującej wykonanie każdego zadania.

Volvo Construction Equipment

Volvo Construction Equipment

Volvo Construction Equipment rozwija, produkuje i sprzedaje różne rodzaje maszyn do zastosowań budowlanych i pokrewnych gałęzi przemysłu.

Volvo Buses

Volvo Buses

Volvo Buses rozwija, produkuje i sprzedaje kompletne autobusy i podwozia do przewozów miejskich, międzymiastowych i turystycznych.

Volvo Penta

Volvo Penta

Volvo Penta rozwija, produkuje i sprzedaje silniki oraz układy napędowe do zastosowań morskich. Volvo Penta dostarcza także silniki do różnych zastosowań przemysłowych.

Arquus

Arquus

Arquus odpowiada za sprzedaż Grupy do instytucji i organizacji rządowych.

Volvo Financial Services

Volvo Financial Services

Volvo Financial Services oferuje konkurencyjne rozwiązania finansowe klientom Volvo Group.

Nasze działy samochodów ciężarowych

Group Trucks Technology

Group Trucks Technology

Na Volvo Group Trucks Technology spoczywa globalna odpowiedzialność za działania Volvo Group w obszarze badań nad technologią, rozwijania silników, projektowania produktów oraz za rozwijanie wszystkich produktów i technologii powiązanych z działaniem samochodów ciężarowych, a także za produkty pomocnicze i usługi posprzedażne. Volvo Group Trucks Technology ma 7000 zatrudnionych pracujących w globalnych zespołach, których zadaniem jest dostarczanie inżynierskich produktów i usług światowej klasy.

Group Trucks Operations

Group Trucks Operations

Volvo Group Trucks Operations obejmuje całą produkcję Grupy w obszarze silników i skrzyń biegów, a także za całą produkcję samochodów ciężarowych Volvo, Renault, Mack i UD. Group Trucks Operations obejmuje także dostawy części zamiennych do klientów Grupy oraz logistykę.

Group Trucks Purchasing

Group Trucks Purchasing

Volvo Group Purchasing to globalna grupa działająca w obszarze zaopatrzenia w produkty motoryzacyjne oraz części (także w przypadku usług posprzedażnych) w odniesieniu do wszystkich marek samochodów ciężarowych Volvo Group. Volvo Group Purchasing zajmuje się też pośrednim zakupem produktów i usług (Indirect Product & Services (IPS) Purchasing).

Dowiedz się więcej

Nasza globalna obecność

Nasza globalna obecność

Jesteśmy jednym z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych, morskich i stacjonarnych układów napędowych. Dostarczamy również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe.

Nasza globalna obecność
Inne jednostki

Inne jednostki

Oprócz działów samochodów ciężarowych i obszarów biznesowych Volvo Group mamy też szereg własnych jednostek. Te firmy wspierają naszą kompleksową ofertę i stanowią ważną część naszego całego portfolio.

Inne jednostki
volvo-polska

Volvo Polska

Volvo Polska stanowi część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych.

Volvo Polska