Volvo Group składa się z dziewięć obszarów biznesowych: Volvo Trucks, UD Trucks & JVs, Renault Trucks, Mack Trucks, Volvo Construction Equipment, Volvo Buses, Volvo Penta, Arquus i Volvo Financial Services.

Łączymy też dwie najważniejsze kwestie: synergie dzięki posiadaniu globalnych organizacji rozwijających i wytwarzających produkty oraz zaopatrzenie przy zachowaniu jasnego przywództwa i odpowiedzialności za każdą markę w celu zagwarantowania, że potrzeby klientów są rozumiane w całej organizacji. Jest to odzwierciedlone w organizacji działów naszych samochodów ciężarowych: Group Trucks Technology, Group Truck Operations oraz Group Truck Purchasing.

W ten sposób Grupa wykorzystuje pełny potencjał swoich marek, tworząc jasny profil w różnych segmentach klientów. 

Nasze obszary biznesowe

Volvo Trucks

Volvo Trucks

Volvo Trucks to pod względem wielkości drugi na świecie producent samochodów ciężarowych dużej ładowności. Swoje pojazdy i usługi sprzedaje w ponad 140 krajach.

UD Trucks & JVs

UD Trucks & JVs

Firma UD Trucks została założona w Japonii w 1935 r. Sprzedaje samochody ciężarowe o dużej, średniej i małej ładowności w Japonii, a także na rozwijających się rynkach w Azji i na całym świecie.

Renault Trucks

Renault Trucks

Mająca główną siedzibę we Francji firma Renault Trucks zapewnia firmom transportowym solidne narzędzia i solidne relacje od 1894 roku.

Mack Trucks

Mack Trucks

Firma Mack Trucks została założona w 1900 r., a jej pojazdy znane na całym świecie jako „amerykańskie samochody ciężarowe, które cię nie zawiodą” słyną z trwałości i solidności, gwarantującej wykonanie każdego zadania.

Volvo Construction Equipment

Volvo Construction Equipment

Volvo Construction Equipment rozwija, produkuje i sprzedaje różne rodzaje maszyn do zastosowań budowlanych i pokrewnych gałęzi przemysłu.

Volvo Buses

Volvo Buses

Volvo Buses rozwija, produkuje i sprzedaje kompletne autobusy i podwozia do przewozów miejskich, międzymiastowych i turystycznych.

Volvo Penta

Volvo Penta

Volvo Penta rozwija, produkuje i sprzedaje silniki oraz układy napędowe do zastosowań morskich. Volvo Penta dostarcza także silniki do różnych zastosowań przemysłowych.

Arquus

Arquus

Arquus odpowiada za sprzedaż Grupy do instytucji i organizacji rządowych.

Volvo Financial Services

Volvo Financial Services

Volvo Financial Services oferuje konkurencyjne rozwiązania finansowe klientom Volvo Group.

Jednostki samochodów ciężarowych

Group Trucks Technology

Group Trucks Technology

Globalna organizacja Volvo Group zajmująca się technologią samochodów ciężarowych i rozwojem produktów, jest odpowiedzialna za badania technologiczne, rozwój silników, projektowanie produktów oraz całą technologię i rozwój produktów związanych z eksploatacją samochodów ciężarowych. Wspiera również produkty w zakresie części zamiennych.

Organizacja zatrudnia 7 000 pracowników, którzy pracują w globalnych zespołach i koncentrują się na dostarczaniu światowej klasy produktów i usług inżynieryjnych.

Group Trucks Operations

Group Trucks Operations

Volvo Group Trucks Operations obejmuje produkcję Grupy w obszarze silników i skrzyń biegów, a także produkcję samochodów ciężarowych Volvo, Renault, Mack i UD.

Group Trucks Operations odpowiada także za dostawy części zamiennych dla klientów Grupy oraz logistykę.

Group Trucks Purchasing

Group Trucks Purchasing

Volvo Group Purchasing to globalna funkcja obejmująca zakupy produktów i części motoryzacyjnych, w tym części zamiennych, dla wszystkich marek samochodów ciężarowych Volvo Group.

Volvo Group Purchasing zajmuje się też zakupami produktów i usług pośrednich (Indirect Product & Services Purchasing).

 

 

Dowiedz się więcej

Nasza globalna obecność

Nasza globalna obecność

Jesteśmy jednym z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych, morskich i stacjonarnych układów napędowych. Dostarczamy również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe.

Nasza globalna obecność
Inne jednostki

Inne jednostki

Oprócz działów samochodów ciężarowych i obszarów biznesowych Volvo Group mamy też szereg własnych jednostek. Te firmy wspierają naszą kompleksową ofertę i stanowią ważną część naszego całego portfolio.

Inne jednostki
volvo-polska

Volvo Polska

Volvo Polska stanowi część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych.

Volvo Polska