Volvo Group w skrócie

100 000

Liczba pracowników Volvo Group.

18

Kraje, w których posiadamy obiekty produkcyjne.

190

Rynki, na których sprzedajemy nasze produkty.

Nasze lokalizacje w skrócie
Europa lokalizacje

Europa

W sektorze samochodów ciężarowych to marki Volvo Trucks i Renault Trucks zdominowały rynek. Największe rynki to Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja i Rosja.
Produkujemy samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane i silniki w 20 zakładach w Europie. Głównie w Szwecji, Belgii i Francji, ale prowadzimy też dużą działalność produkcyjną na przykład w Polsce.

Volvo Group Belgium Volvo Group Poland Volvo Group Sweden
Ameryka Północna

Ameryka Północna

Wielkie marki w Ameryce Północnej to Volvo Trucks i Mack Trucks, natomiast w przypadku autobusów są to Volvo Buses, Prevost i Nova Bus.

Posiadamy zakłady produkcyjne w 10 miejscach. W USA budujemy samochody ciężarowe, silniki, maszyny budowlane i autobusy. Zakłady produkcyjne znajdują się głównie na wschodnim wybrzeżu, na przykład w New River Valley i w Hagerstown. W Kanadzie i Meksyku budujemy autobusy.

Volvo Group North America
Azja lokalizacje

Azja

Mamy dziewięć zakładów produkcyjnych w Azji.

W Indiach produkcja jest skupiona głównie w Bangaluru, gdzie budujemy autobusy, samochody ciężarowe i maszyny budowlane. Dodatkowo budujemy autobusy we współpracy joint venture z firmą Eicher w indyjskim mieście Pithampur.

W Chinach w Szanghaju budujemy autobusy, silniki i maszyny budowlane. W Chinach realizujemy także dwa przedsięwzięcia joint venture – z producentem samochodów ciężarowych Dongfeng Trucks oraz z firmą SDLG, która produkuje maszyny budowlane.

Volvo Construction Equipment ma zakład produkcyjny w Changwon, w Korei Południowej, natomiast fabryka w Ageo w Japonii produkuje samochody ciężarowe marki UD Trucks, a także silniki i skrzynie biegów.
Największy rynek to Japonia, Chiny, Korea Południowa, Indonezja i Indie.

Volvo Group China Volvo Group Russia
Ameryka Południowa

Ameryka Południowa

Nasze największe rynki w Ameryce Południowej to Brazylia, a następnie Peru, Chile i Argentyna. Volvo Trucks i Mack Trucks to dominujące marki samochodów ciężarowych.

W Brazylii, w której prowadzimy działalność przemysłową od 1977 roku, mamy dwa zakłady. W Kurytybie budujemy samochody ciężarowe, podwozia autobusów, kabiny, silniki i skrzynie biegów. Oprócz tego w Pederneiras produkujemy maszyny budowlane.

Volvo Group Brazil
Afryka i Oceania

Afryka i Oceania

Największy rynek na tym obszarze to Australia, RPA, Algieria, Maroko i Nowa Zelandia.

W Australii budujemy samochody ciężarowe obu naszych marek Volvo Trucks i Mack Trucks. Produkcja odbywa się w tej samej fabryce w Brisbane.

W RPA nasze modele Volvo Trucks i Renault Trucks są montowane we wspólnej fabryce w Durbanie. Oprócz tego w Pretorii produkujemy modele UD Trucks.

Dowiedz się więcej o Volvo Group

Co robimy

Co robimy

Bez produktów i usług dostarczanych przez Volvo Group społeczeństwa, w których żyje wielu z nas, nie mogłyby funkcjonować. Nasze samochody ciężarowe, autobusy, silniki, sprzęt budowlany i usługi finansowe stanowią podstawę działania wielu firm, których aktywność wpływa na nasze codzienne życie.

Co robimy
Nasze wartości

Nasze wartości

Nasza kultura firmy wyraża to, jak odnosimy się do siebie, do naszych klientów i społeczeństwa jako całości, aby realizować nasze cele biznesowe. Jest ona zakorzeniona w naszej historii i decyduje o długoterminowym sukcesie firmy. Jest fundamentem, na którym zbudowaliśmy wszystko.

Nasze wartości
Nowości i multimedia

Nowości i multimedia

Nowości i multimedia