Volvo Group w skrócie

100 000

Liczba pracowników Volvo Group.

18

Kraje, w których posiadamy obiekty produkcyjne.

190

Rynki, na których sprzedajemy nasze produkty.

Nasze lokalizacje w skrócie
Europa lokalizacje

Europa

W sektorze samochodów ciężarowych to marki Volvo Trucks i Renault Trucks zdominowały rynek. Największe rynki to Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja i Rosja.
Produkujemy samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane i silniki w 20 zakładach w Europie. Głównie w Szwecji, Belgii i Francji, ale prowadzimy też dużą działalność produkcyjną na przykład w Polsce.

Volvo Group Belgium Volvo Group Poland Volvo Group Sweden
Ameryka Północna

Ameryka Północna

Wielkie marki w Ameryce Północnej to Volvo Trucks i Mack Trucks, natomiast w przypadku autobusów są to Volvo Buses, Prevost i Nova Bus.

Posiadamy zakłady produkcyjne w 10 miejscach. W USA budujemy samochody ciężarowe, silniki, maszyny budowlane i autobusy. Zakłady produkcyjne znajdują się głównie na wschodnim wybrzeżu, na przykład w New River Valley i w Hagerstown. W Kanadzie i Meksyku budujemy autobusy.

Volvo Group North America
Azja lokalizacje

Azja

Mamy dziewięć zakładów produkcyjnych w Azji.

W Indiach produkcja jest skupiona głównie w Bangaluru, gdzie budujemy autobusy, samochody ciężarowe i maszyny budowlane. Dodatkowo budujemy autobusy we współpracy joint venture z firmą Eicher w indyjskim mieście Pithampur.

W Chinach w Szanghaju budujemy autobusy, silniki i maszyny budowlane. W Chinach realizujemy także dwa przedsięwzięcia joint venture – z producentem samochodów ciężarowych Dongfeng Trucks oraz z firmą SDLG, która produkuje maszyny budowlane.

Volvo Construction Equipment ma zakład produkcyjny w Changwon, w Korei Południowej, natomiast fabryka w Ageo w Japonii produkuje samochody ciężarowe marki UD Trucks, a także silniki i skrzynie biegów.
Największy rynek to Japonia, Chiny, Korea Południowa, Indonezja i Indie.

Volvo Group China Volvo Group Russia
Ameryka Południowa

Ameryka Południowa

Nasze największe rynki w Ameryce Południowej to Brazylia, a następnie Peru, Chile i Argentyna. Volvo Trucks i Mack Trucks to dominujące marki samochodów ciężarowych.

W Brazylii, w której prowadzimy działalność przemysłową od 1977 roku, mamy dwa zakłady. W Kurytybie budujemy samochody ciężarowe, podwozia autobusów, kabiny, silniki i skrzynie biegów. Oprócz tego w Pederneiras produkujemy maszyny budowlane.

Volvo Group Brazil
Afryka i Oceania

Afryka i Oceania

Największy rynek na tym obszarze to Australia, RPA, Algieria, Maroko i Nowa Zelandia.

W Australii budujemy samochody ciężarowe obu naszych marek Volvo Trucks i Mack Trucks. Produkcja odbywa się w tej samej fabryce w Brisbane.

W RPA nasze modele Volvo Trucks i Renault Trucks są montowane we wspólnej fabryce w Durbanie. Oprócz tego w Pretorii produkujemy modele UD Trucks.

Dowiedz się więcej o Volvo Group