Volvo Environment Prize

Ze względu na naszą troskę o środowisko ustanowiliśmy nagrodę Volvo Environment Prize 1988. Stała się ona jedną z najbardziej prestiżowych naukowych nagród na świecie w dziedzinie ochrony środowiska. Jest przyznawana co roku ludziom, którzy dokonali wybitnych odkryć naukowych w obszarze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Laureate 2018

Xuemei Bai

Laureatka nagrody Volvo Environment Award 2018, profesor Xuemei Bai, jest światową liderką merytoryczną w dziedzinie urbanizacji i zrównoważonego rozwoju.

Urodziła się i wychowała w Chinach, a następnie przez wiele lat mieszkała w Japonii. Obecnie jest obywatelką Australii i profesorem Australijskiego Uniwersytetu Narodowego. Xuemei Bai jest jednym z głównych ekspertów zajmujących się kwestiami związanymi z zapewnieniem lepszej jakości życia w szybko rozwijających się miastach i nadawaniem im bardziej zrównoważonego i odpornego charakteru. Jej zainteresowanie skupia się na Azji i Globalnym Południu.

„Czasem mówi się, że zrównoważony rozwój wygra lub przegra w miastach. Chciałabym pójść o krok dalej i powiedzieć, że zrównoważony rozwój wygra lub przegra w miastach Globalnego Południa.

Musimy potraktować miasta jako złożony ekosystem zdominowany przez człowieka i zarządzać nimi w odpowiedni do tego sposób. Wierzę, że jeśli to zrobimy, przyszłość ludzi i ich miast nabierze jasnych barw” — mówi Xuemei Bai

Czytaj więcej

Nowe wiadomości o ochronie środowiska

Informacje o nagrodzie
Volvo Environment Prize

Volvo Environment Prize

Nagroda Volvo Environment Prize jest przyznawana za: „Ważne innowacje lub wybitne odkrycia naukowe, które w szerokim rozumieniu zaliczają się do dziedziny ochrony środowiska”.

Od zainicjowania w 1990 roku nagroda Volvo Environment Prize stała się jedną z najbardziej prestiżowych naukowych nagród na świecie w dziedzinie ochrony środowiska.

Nagroda jest przyznawana przez niezależną fundację, założoną w 1988 roku. Komitet naukowy dokonuje wstępnej selekcji i oceny kandydatów. Międzynarodowe jury, grupa uznanych na świecie naukowców, dokonuje ostatecznego wyboru laureata lub laureatów.

Laureaci reprezentują wszystkie dziedziny badań środowiska i zrównoważonego rozwoju i związanych z nimi inicjatyw.

Nagroda Volvo Environment Prize jest przyznawana co roku. Nagroda składa się z ręcznie wykonanego dyplomu, szklanej rzeźby i 1,5 miliona SEK (w przybliżeniu 165 000 EUR lub 215 000 USD). Ceremonia wręczenia nagrody ma miejsce w Sztokholmie w listopadzie.

environment-prize.com

aby uzyskać więcej informacji, odwiedź

environment-prize.com

Odwiedź oficjalną witrynę