Volvo Environment Prize

Ze względu na naszą troskę o środowisko ustanowiliśmy nagrodę Volvo Environment Prize 1988. Stała się ona jedną z najbardziej prestiżowych naukowych nagród na świecie w dziedzinie ochrony środowiska. Jest przyznawana co roku ludziom, którzy dokonali wybitnych odkryć naukowych w obszarze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Laureate 2019

Terry Chapin

Laureatem nagrody Volvo Environment Prize 2019 jest profesor ekologii Terry Chapin, twórca koncepcji Earth Stewardship.

Jako profesor ekologii na Uniwersytecie Alaska w Fairbanks Terry Chapin wiele czasu spędził w tundrze Syberii i Alaski, badając procesy, które zgodnie z naszą wiedzą mogą mieć dramatyczny wpływ na globalny klimat. Uważa, że trzeba od nowa nauczyć się etyki szacunku dla natury i ziemi. W ciągu ostatnich 10 lat Terry Chapin stworzył koncepcję, którą nazwał Earth Stewardship, dotyczącą relacji między człowiekiem a naturą. Jest to zbiór ekologicznych i etycznych zasad przewodnich, który ma służyć zachowaniu różnorodności biologicznej i systemu podtrzymywania życia na naszej planecie, dzięki odpowiedzialnemu działaniu, bardzo często na poziomie lokalnym. Optymistycznie sądzi, że ruchy oddolne mogą spowodować zmiany stylu życia, zmniejszając wpływ na środowisko i wspierając przyjazne dla klimatu firmy i przepisy.

W ciągu ostatnich 70 lat ludzka aktywność osiągnęła poziom zmieniający oblicze Ziemi. Jest to jeden z powodów, dla których uważam koncepcję Earth Stewardship za tak ważną. Jest to szansa na przekształcenie drogi, którą podąży ludzkość w przyszłości” — mówi.

Przeczytaj więcej na temat laureata nagrody 2019 Environment Prize

Nowe wiadomości o ochronie środowiska

Renault Trucks podpisuje historyczną umowę z Carlsberg Group na dostawę 20 elektrycznych samochodów ciężarowych

Renault Trucks robi decydujący krok w transformacji transportu miejskiego, ogłaszając podpisanie umowy z Carlsberg Group na dostawę 20 pojazdów D Wide Z.E. Te całkowicie elektryczne, 26-tonowe samochody ciężarowe, które zostaną dostarczone w 2020 r., ...

Volvo Trucks rozpoczyna sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych przeznaczonych do transportu miejskiego

Volvo Trucks zapowiada rozpoczęcie sprzedaży elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FL i Volvo FE na wybranych rynkach europejskich. W ten sposób przedsiębiorstwo stara się zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania ...

Volvo otrzymuje największe w Europie zamówienie na autobusy elektryczne

Organizacja Volvo Buses otrzymała największe jak dotąd pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne w Europie. Volvo Buses dostarczy przedsiębiorstwu Transdev 157 elektrycznych autobusów przegubowych począwszy od 2020 r. Będą one obsługiwać wiele ...

Informacje o nagrodzie
Volvo Environment Prize

Volvo Environment Prize

Nagroda Volvo Environment Prize jest przyznawana za: „Ważne innowacje lub wybitne odkrycia naukowe, które w szerokim rozumieniu zaliczają się do dziedziny ochrony środowiska”.

Od zainicjowania w 1990 roku nagroda Volvo Environment Prize stała się jedną z najbardziej prestiżowych naukowych nagród na świecie w dziedzinie ochrony środowiska.

Nagroda jest przyznawana przez niezależną fundację, założoną w 1988 roku. Komitet naukowy dokonuje wstępnej selekcji i oceny kandydatów. Międzynarodowe jury, grupa uznanych na świecie naukowców, dokonuje ostatecznego wyboru laureata lub laureatów.

Laureaci reprezentują wszystkie dziedziny badań środowiska i zrównoważonego rozwoju i związanych z nimi inicjatyw.

Nagroda Volvo Environment Prize jest przyznawana co roku. Nagroda składa się z ręcznie wykonanego dyplomu, szklanej rzeźby i 1,5 miliona SEK (w przybliżeniu 165 000 EUR lub 215 000 USD). Ceremonia wręczenia nagrody ma miejsce w Sztokholmie w listopadzie.

environment-prize.com

aby uzyskać więcej informacji, odwiedź

environment-prize.com

Odwiedź oficjalną witrynę