Volvo Ocean Race

Volvo Ocean Race

Volvo Ocean Race to najdłuższe profesjonalne wydarzenie sportowe na świecie. Są to regaty jachtów dookoła świata odbywające się co trzy lata. Każda edycja regat trwa blisko dziewięć miesięcy. Zespoły mierzą się z temperaturami od -15 na Oceanie Południowym do 45 stopni na równiku. Regaty Volvo Ocean Race są wspólną własnością Volvo Group i Volvo Car Group.

Volvo i regaty – idealne zestawienie

Volvo i regaty – idealne zestawienie

Od czasu, gdy firma Volvo przejęła regaty w 1998 roku (wcześniej Whitbread Round the World Race), rozwijamy je w każdym roku, zarówno pod względem samych zawodów, ale też w coraz większym stopniu osiągając korzyści biznesowe. Dzięki globalnemu zasięgowi regat Volvo Ocean Race stały się wspaniałą platformą umacniania marki, nie tylko Volvo, ale i zaangażowanych zespołów i sponsorów. Są unikatową szansą do nawiązywania bliskich relacji z klientami i partnerami. Pomagają też w tworzeniu nowych możliwości biznesowych.

Volvo Ocean Race – Trasa 2017–18

Volvo Ocean Race – Trasa 2017–18

Regaty wracają do swych korzeni na Oceanie Południowym. Trasa 2017–18 będzie miała najdłuższy dystans, jaki kiedykolwiek został pokonany w regatach i będzie liczyć około 45 000 mil morskich, przecinając cztery oceany i prowadząc przez 11 wielkich miast na pięciu kontynentach.

Liczące 43 lata regaty dookoła świata rozpoczną się w Alicante pod koniec 2017 roku i zakończą się wielkim finałem w Hadze w Holandii latem 2018 roku.

Całkowita trasa regat będzie najdłuższa z 12 poprzednich edycji wydarzenia, które miało miejsce pierwszy raz w 1973 roku jako The Whitbread Round the World Race.
Choć trasa będzie liczyła więcej mil morskich niż kiedykolwiek wcześniej, same regaty mają być o miesiąc krótsze niż 12 ostatnich edycji.

Pobierz trasę 2017–2018 (JPG, 0.2 MB)
Dziedzictwo Oceanu Południowego

Dziedzictwo Oceanu Południowego

Legendarni zawodnicy z przeszłości wspominają swoje najwspanialsze chwile z minionych regat.

volvooceanrace.com

Przeczytaj wszystko o regatach

volvooceanrace.com

Odwiedź oficjalną witrynę

Historie

Piękny dzień – Podsumowanie regat Volvo Ocean Race

Piękny dzień – podsumowanie regat Volvo Ocean Race

Regaty Volvo Ocean Race to znacznie więcej niż najtrudniejszy na świecie wyścig po oceanach. Ten film jest podsumowaniem tego wszystkiego, pokazanym w inspirujący i pogodny sposób.

Ostatnia edycja – regaty rekordów

Ostatnia edycja – regaty rekordów

Regaty Volvo Ocean Race 2014-15 były sukcesem pod wieloma względami, a wykorzystanie marki Volvo wciąż rosło.

Dowiedz się więcej (strona globalna)
Dookoła świata – Volvo Ocean Race 2014-15

Dookoła świata – Volvo Ocean Race 2014-15

Dziewięć miesięcy i ponad 40 000 mil – the Volvo Ocean Race 2014-15 było epickim, emocjonującym i zniewalającym wydarzeniem!