Bezpieczeństwo jest częścią nas

Bezpieczeństwo drogowe w Volvo Group

Bezpieczeństwo drogowe znajduje się w centrum naszych działań od czasu powstania Grupy Volvo ponad 90 lat temu i jest równie ważną częścią naszej przyszłości - zapewniania dobrobytu poprzez rozwiązania transportowe.

Jako globalny dostawca rozwiązań transportowych, mamy wyjątkową możliwość, aby przyczyniać się do tworzenia zarówno bezpieczniejszego środowiska ruchu drogowego dla ludzi na całym świecie, jak i bezpieczniejszego środowiska pracy dla kierowców i operatorów korzystających z naszych produktów. Nasze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa mają istotne znaczenie.     

Nasza wizja związana z bezpieczeństwem to zero wypadków z udziałem produktów Volvo Group. Dopóki ludzie będą odnosili obrażenia na drogach, poza nimi, w miastach i na morzu, dopóty będziemy dążyć do osiągnięcia poziomu zero wypadków poprzez oferowanie innowacyjnych produktów wysokiej jakości, dzięki którym zmniejsza się liczba wypadków i ich konsekwencji.

Nasz zespół badawczy do spraw wypadków oraz eksperci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego badają przyczyny rzeczywistych wypadków i dostarczają kluczowe know-how, co pozwala nam opracowywać pionierskie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, które przynoszą rzeczywiste korzyści.

Mamy ambitny, długofalowy cel w obszarze bezpieczeństwa: chcemy osiągnąć poziom zero wypadków z udziałem produktów Volvo Group.

Martin Lundstedt - Prezes Volvo Group

Pracujemy rygorystycznie, zarówno samodzielnie, jak i we współpracy z innymi przedstawicielami społeczeństwa, aby zapewnić postęp we wszystkich wymiarach niezbędnych do stworzenia bezpieczniejszego systemu transportu dla wszystkich.

Podchodzimy do tych zagadnień w sposób całościowy i systematyczny, aby wprowadzać kluczowe technologie, zapewniać szkolenia i podnosić umiejętności operatorów, promować bezpieczne zachowania użytkowników dróg, a także aby wspierać ambitną, opartą na faktach politykę transportową.

Wierzymy, że poprawa bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego oraz miejsc pracy jest istotnym czynnikiem rozwoju i dobrobytu oraz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Bezpieczeństwo drogowe - fachowa wiedza i badania

Man in a truck winking to children on the street | Report: Global Road Safety Scenarios

Raport: Globalne scenariusze dotyczące bezpieczeństwa drogowego

Rozmawiając o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w perspektywie globalnej ważne, aby dysponować odpowiednimi i aktualnymi faktami. Volvo Group i Centrum Badań nad Bezpieczeństwem w Chalmers opracowały badanie mające na celu stworzenie podstaw do rozwijania przyszłych scenariuszy, które pomogą we wdrożeniu i określeniu faktycznej poprawy w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.

Volvo Group Safer Global Road Safety Scenarios (PDF, 6.6 MB)
The most common accidents

Najczęstsze wypadki

Wypadki na drogach zdarzają się. Mogą być niewielkie, mogą być poważne i mogą być wszystkim pomiędzy. Każdy wypadek niesie ze sobą ważne informacje, które mogą być wykorzystane do prac nad poprawą bezpieczeństwa wszystkich uzytkowników dróg.

Najczęstsze wypadki
European Accident Research and Safety Report

Europejski raport nt. badań wypadków i bezpieczeństwa

Volvo zbadało i przeanalizowało ogromną liczbę wypadków z udziałem samochodów ciężarowych od 1969 roku. Uzyskane informacje stanowią jedną z najważniejszych podstaw projektowania i rozwoju naszych samochodów ciężarowych. Podstawą tego raportu są wewnętrzne badania Volvo, a także statystyki i wyniki badań europejskich władz i naukowców.

European Accident Research and Safety Report (PDF, 5.4 MB)
Accident Research Team

Zespół ds. badań nad wypadkami

Od 1969 roku mamy zespół, który pracuje nad zrozumieniem przyczyn wypadków drogowych. Praca zespołu pomaga nam w opracowaniu usprawnień w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, abyśmy w przyszłości mogli całkowicie unikać wypadków drogowych.

Poznaj pracę zespołu

Rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa w Grupie Volvo

Volvo Trucks safety solutions

Safety at Volvo Trucks

Bezpieczeństwo w Volvo Trucks
Safety at Volvo Buses
Safety at Volvo CE
Safety Volvo Penta

Edukacja na temat bezpieczeństwa

Safety through awareness and driver training

Zwiększanie świadomości i szkolenia kierowców

Przy szybkim tempie dzisiejszego ruchu drogowego ważne jest, aby jak największa liczba użytkowników dróg była świadoma zagrożeń i dzięki temu mogła unikać wypadków. Na całym świecie Volvo Group prowadzi programy związane z bezpieczeństwem na drodze i w miejscu pracy dla kierowców, oparatorów maszyn i innych przedstawicieli społeczeństwa.

Dowiedz się więcej na temat szkoleń
Edukacja w zakresie bezpieczństwa - Stop, Look, Wave

Stop Look Wave

Dzięki analizie naszych badań w zakresie rzeczywistych wypadków, jasno widać, że większość wypadków drogowych wiąże się z zachowaniem człowieka. Dzieci są najbardziej bezbronne ze wszystkich użytkowników dróg. Stop Look Wave (Zatrzymaj się Popatrz Pomachaj) to program stworzony w celu przekazania dzieciom wiedzy na temat niebezpieczeństw, z jakimi codziennie spotykają się w ruchu drogowym.

Dowiedz się, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Volvo Trucks safety education - See and be seen

Patrz i bądź widoczny na drodze

Nasza inicjatywa "Patrz i bądź widoczny" koncentruje się na budowaniu świadomości w zakresie ruchu drogowego. Obejmuje działania, które pokazują, jak poprawić bezpieczeństwo w interakcji między rowerzystami a kierowcami ciężarówek.

Dowiedz się więcej o bepieczeństwie rowerzystów w ruchu drogowym

Opinie na temat bezpieczeństwa

Claes Avedal

Claes Avedal

Claes, który zajmuje się planowaniem produktów, mówi o jednej z naszych najmocniejszych wartości - bezpieczeństwie.

Laurent Decoster

Laurent Decoster

Laurent, odpowiedzialny za funkcje ACC i CWEB, mówi o hamowaniu awaryjnym i o tym, jak wprowadziliśmy je do produkcji.

Informacje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Razem dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo zawsze było ważnym przedmiotem zainteresowania Volvo Group. Mamy je w genach i stanowi naturalną część naszej przyszłości. Milion połączonych z siecią zasobów klientów dodatkowo wzmacnia nasze i tak silne fundamenty i umożliwia ...

Volvo Group włącza się do inicjatywy WEF Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego w Indiach

Volvo Group poparła inicjatywy Globalne Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego [GRSI] i Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego [RSPI] w Indiach, zainicjowane przez FIA i Światowe Forum Ekonomiczne. Manifest zawiera listę obszarów zarówno na ...

Autonomiczne autobusy elektryczne Volvo w Singapurze

W ramach działań Singapuru mających na celu wdrożenie pojazdów autonomicznych (AV), aby poprawić miejski system komunikacji publicznej, uczelnia Nanyang Technological University w Singapurze (NTU Singapur) nawiązała współpracę z Volvo Group. Po ...