W mieście

W mieście

Z naszych produktów korzystasz na co dzień. Pozwalają Ci dojeżdżać do pracy, pomagają utrzymać czystość i zapewniają energię zasilającą oświetlenie. Volvo Group opracowuje przyszłościowe rozwiązania transportu publicznego, aby można było szybko i bez problemów docierać do pracy czy szkoły.
 
Nasze maszyny budowlane są wykorzystywane przy budowie domów, obiektów przemysłowych i sportowych, a pojazdy Grupy pomagają utrzymać czystość miejsc publicznych w miastach na całym świecie, każdego tygodnia wywożąc z nich miliony ton odpadów. Niezawodne generatory elektryczne dają pewność, że w szpitalach nie zabraknie prądu. Volvo Group jest jednym z największych na świecie dostawców silników przemysłowych.

Przyczyniamy się do zwiększenia dochodów naszych klientów, oferując im pomoc w finansowaniu oraz korzystne umowy serwisowe.

Samochody ciężarowe w mieście

Samochody ciężarowe w mieście

Różnego rodzaju samochody ciężarowe Volvo przyczyniają się do efektywnego funkcjonowania miasta. Nasze małe samochody dostawcze z łatwością dostarczają produkty do sklepów. Posiadamy także specjalne samochody ciężarowe do zbierania odpadów lub odśnieżania, a także takie, które mogą zostać szybko wysłane w miejsce wybuchu pożaru.

Inwestujemy w rozwój pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi, w tym samochodów hybrydowych i elektrycznych, aby poprawić jakość powietrza w miastach.

Posiadając sześć marek pojazdów ciężarowych – Volvo, UD, Renault Trucks, Mack, Eicher i Dongfeng Trucks – Grupa jest obecna w większości dużych i małych miast na świecie.

Samochody ciężarowe w mieście

Autobusy w mieście

Autobusy w mieście

Dojazdy do szkoły i pracy wymagają znakomitego transportu publicznego. Dziś najczęściej poruszamy się autobusami. Ponieważ miasta szybko się rozrastają, rośnie także zapotrzebowanie na transport publiczny.

W ramach programu City Mobility współpracujemy z decydentami w miastach na całym świecie, aby dostarczać czystsze, cichsze i efektywniejsze rozwiązania transportowe. Z kilkoma miastami w Europie zawarliśmy kontrakty na dostawę naszych nowych hybryd elektrycznych. Z miastami w Ameryce Południowej współpracujemy przy tworzeniu systemów szybkich linii autobusowych (Bus Rapid Transit - BRT), a w Göteborgu rozpoczęliśmy realizację pilotażowego projektu wykorzystania autobusów napędzanych wyłącznie energią elektryczną.

Posiadamy pięć marek autobusów i autokarów: Volvo, UD Bus, Prevost i Nova Bus.

Autobusy w mieście

Sprzęt budowlany w mieście

Sprzęt budowlany w mieście

Nasz sprzęt budowlany i nasze trzy marki - Volvo, Terex Trucks i SDLG przyczyniają się do wzrostu i rozwoju miast. Sprzętu budowlanego Volvo używa się przy budowie domów, obiektów przemysłowych i sportowych. Niezależnie od tego, czy projekt wymaga założenia parku, przygotowania terenu pod parking czy budowy nowego mostu bądź ronda, mamy maszyny zaprojektowane specjalnie do wykonania danego zadania.

Naszego sprzętu przemysłowego używa się także na wielu lotniskach na całym świecie. Na przykład na lotnisku Arlanda w pobliżu Sztokholmu nasze specjalnie zaprojektowane wywrotki usuwają śnieg z pasów startowych w mniej niż dziesięć minut.

Sprzęt budowlany w mieście

Silniki przemysłowe w mieście

Silniki przemysłowe w mieście

Awaria zasilania w szpitalu mogłaby mieć tragiczne skutki. Aby temu zapobiec, szpitale muszą mieć niezawodne generatory. Co roku nasze silniki dostarczają energię do szpitali, stacji badawczych, oddalonych zakładów przemysłowych i do innych miejsc, które mają ogromne znaczenie dla społeczeństwa. Nasze generatory są także wykorzystywane podczas takich wydarzeń jak wyścigi Formuły 1 czy mistrzostwa świata w piłce nożnej. Silniki Grupy pracują także w portach, przede wszystkim zapewniając zasilanie żurawi i innych urządzeń portowych, np. ciągników terminalowych.

Silniki przemysłowe w mieście

Nowości z całego świata

Grupa Volvo – trzeci kwartał 2020 r.

„W trzecim kwartale, wraz ze złagodzeniem restrykcji dotyczących COVID-19, stopniowo poprawiało się wykorzystanie samochodów ciężarowych i maszyn. Pod koniec kwartału działalność transportowa na większości rynków powróciła do poziomu zbliżonego do ...

Volvo Group — drugi kwartał 2020 r.

„Drugi kwartał 2020 roku cechowała pandemia COVID-19 i jej negatywne skutki dla społeczeństwa i rozwoju gospodarczego. Działania podjęte przez kraje w celu kontroli rozprzestrzeniania się wirusa miały znaczący wpływ na naszą produkcję i łańcuch ...

Volvo Polska laureatem Listka CSR

Firma Volvo Polska została laureatem nagrody Białego Listka CSR w IX edycji zestawienia firm odpowiedzialnych społecznie za 2019 rok. Volvo otrzymało Listek CSR ósmy rok
z rzędu.

...

Inne tematy ze świata Volvo

Czy chcesz należeć do Volvo Group?

Czy chcesz należeć do Volvo Group?

Tutaj znajdziesz wszystkie aktualnie dostępne oferty pracy w Volvo Group

Szukaj ofert pracy
CSR i równowaga ekologiczna

CSR i równowaga ekologiczna

Korporacyjna odpowiedzialność społeczna Volvo Group (CSR) polega na zobowiązaniu do odpowiedzialnego prowadzenia interesów z uwzględnieniem perspektywy udziałowców i tworzeniem wartości dla naszej firmy i społeczeństwa.

CSR i równowaga ekologiczna