Nasze marki

Volvo Group jest jednym z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych, morskich i stacjonarnych układów napędowych. Nasze marki to Volvo, Volvo Penta, UD, Terex Trucks, Renault Trucks, Prevost, Nova Bus i Mack. Jako partnerzy współpracujemy i realizujemy przedsięwzięcia typu joint venture z markami SDLG, Eicher i Dongfeng.

Społeczeństwa, w których żyje wielu z nas, nie mogłyby funkcjonować bez produktów i usług dostarczanych przez Volvo Group. Nasze samochody ciężarowe, autobusy, silniki, sprzęt budowlany i różne powiązane usługi stanowią podstawę działania wielu firm, których aktywność wpływa na nasze codzienne życie.

Razem wprawiamy świat w ruch.

Nasze portfolio

Volvo marki

Volvo

Volvo to jedna z najlepiej znanych i najbardziej szanowanych marek w branży pojazdów komercyjnych. Jest wyrazem najważniejszych wartości Grupy – jakości, bezpieczeństwa i dbałości o środowisko naturalne.

Po łacinie „volvo” znaczy „toczę się”.

Volvo Trucks Volvo Buses Volvo Construction Equipment
Volvo Penta

Volvo Penta

Volvo Penta jest wiodącym światowym dostawcą silników i kompletnych systemów zasilania do zastosowań morskich i przemysłowych. Oferuje innowacyjne produkty o znakomitych osiągach, które są symbolem jakości, bezpieczeństwa i dbałości o środowisko naturalne.

Penta jest zastrzeżonym znakiem towarowym od niemal 100 lat, a Volvo Penta od 1935 r.

Volvo Penta Marine Leisure Volvo Penta Marine Commercial Volvo Penta Industrial
UD Trucks

UD

Marka UD obejmuje firmy UD Trucks i UD Buses.

Firma UD Trucks została założona w Japonii w 1935 r. Sprzedaje samochody ciężarowe o małej, średniej i dużej ładowności w Japonii, a także na rozwijających się rynkach w Azji i na całym świecie.

Firma UD Buses to nowe przedsięwzięcie UD, zapoczątkowane w 2014 r. Oferta autobusów UD obejmuje nowoczesne rozwiązania transportowe opracowane specjalnie pod kątem rozwijających się rynków. W jej skład wchodzą zarówno autobusy miejskie jak i turystyczne.

UD Trucks
Terex Trucks

Terex Trucks

Produktów firmy Terex Trucks używa się w kopalniach, kamieniołomach i do zastosowań związanych z infrastrukturą na całym świecie.

Przewoźnicy korzystający z pojazdów Terex Trucks pracują w najbardziej ekstremalnych środowiskach – od arktycznych lodów po gorące pustynie, w tropikalnych i suchych klimatach.

Terex Trucks
Renault Trucks

Renault Trucks

Od 1894 r. marka Renault Trucks oferuje różnego rodzaju pojazdy komercyjne – od lekkich samochodów ciężarowych używanych do dystrybucji miejskiej po specjalnie zaprojektowane ciężkie dalekobieżne pojazdy ciężarowe.

Oferta pojazdów i usług jest dostosowana do różnych rodzajów transportu i pozwala obniżyć koszty operacyjne klientów.

Renault Trucks
Pojazdów marki Prevost

Prevost

Po drogach Ameryki Północnej jeździ ponad 10 000 pojazdów marki Prevost, która jest wiodącym północnoamerykańskim producentem ekskluzywnych autobusów turystycznych oraz karoserii dla luksusowych domów mobilnych i zastosowań specjalnych.

Firma Prevost została założona w 1924 r. i już od chwili, kiedy Eugéne Prevost zaprojektował pierwszy autobus na drewnianej ramie, jest znana z niezrównanego zaangażowania w zapewnienie jakości, innowacyjności i dbałości o szczegóły.

Prevost
Nova Bus

Nova Bus

Nova Bus jest wiodącym w Ameryce Północnej dostawcą zrównoważonych rozwiązań przewozowych, w tym autobusów, pojazdów o duzej pojemności oraz zintegrowanych, inteligentnych systemów transportu.

Te pojazdy są efektem zintegrowanego procesu produkcyjnego, w którym nasza wiedza ekspercka wychodzi naprzeciw konkretnym wymaganiom klientów.

Nova Bus Global
Mack Trucks

Mack

Firma Mack Trucks została założona w 1900 r., a jej pojazdy znane na całym świecie jako „amerykańskie samochody ciężarowe, które cię nie zawiodą” słyną z trwałości i solidności, gwarantującej wykonanie każdego zadania.

Jako ikoniczna marka, Mack jest wyrazem ducha Ameryki: pionierstwa, ciężkiej pracy, autentyczności i ambicji.

Mack Trucks
Grupa Arquus

Arquus

Grupa Arquus produkuje pojazdy dostosowane do działania w operacjach międzynarodowych przeznaczone dla rządów i organizacji na całym świecie.

Arquus

Przedsięwzięcia joint venture i partnerstwa strategiczne

Produkty SDLG

SDLG

Produkty SDLG (Shandong Lingong Construction Machinery Co) kieruje się głównie na rynek chiński i inne ważne rynki wschodzące – są przeznaczone dla klientów, którym zależy na niezawodnym i konkurencyjnym sprzęcie.

Firma opracowuje, produkuje i sprzedaje wiele produktów, w tym ładowarki kołowe, koparki i koparko-ładowarki.

SDLG
Eicher Trucks

Eicher

Marka Eicher funkcjonuje na rynku lokalnym i międzynarodowym już od 50 lat i jest jednym z największych graczy na indyjskim rynku pojazdów komercyjnych zawdzięczającym znakomitą reputację ekonomice paliwowej i rentowności dla klientów.

Eicher Trucks
Dongfeng Trucks

Dongfeng Trucks

Firma Dongfeng Trucks powstała w 1969 r. Jest zakorzeniona w chińskiej kulturze, a cieszący się zaufaniem fachowcy pracują nad jej rozwojem profesjonalnie i z wykorzystaniem światowych technik.

Dongfeng Trucks

Nowości z całego świata

Volvo Group — czwarty kwartał i cały rok 2020

„W 2020 roku globalna pandemia postawiła nas przed niespotykanymi współcześnie wyzwaniami. Wraz z partnerami biznesowymi i dostawcami wspieraliśmy naszych klientów na wszystkich etapach kryzysu. Poradziliśmy sobie z dramatycznymi wahaniami popytu, a ...

Grupa Volvo tworzy obszar biznesowy, którego celem będzie przyspieszenie elektryfikacji

Nowy obszar biznesowy Volvo Energy wzmocni działalność Grupy Volvo w obszarze akumulatorów w całym cyklu życia oraz ofertę dla klientów w zakresie infrastruktury ładowania. Jednocześnie zostanie ograniczony wpływ elektrycznych i ...

Grupa Volvo przyłącza się do inicjatywy Science Based Targets

Grupa Volvo podejmuje kolejne działania w zakresie dostosowywania firmy i zabezpieczania jej przyszłości zgodnie z celami Paryskiego Porozumienia Klimatycznego. Celem Grupy Volvo jest uzyskanie statusu firmy o zerowych emisjach netto najpóźniej do ...