Rozwój osobisty i zawodowy

Razem do przodu

Rozwój osobisty i zawodowy

Pracując w Volvo Group, masz możliwości rozwijania się na wszystkich etapach kariery, w powiązaniu ze swoim stanowiskiem i codziennymi zadaniami. Masz też możliwości uczestniczenia w szkoleniach mających na celu rozwijanie nowych i istniejących umiejętności oraz stymulowanie szerszego rozwoju osobistego.

Możliwości rozwoju

Możliwości rozwoju

W naszej strategii uczenia stwierdzamy, że rozwój w 70% opiera się na szkoleniu na stanowisku pracy, w 20% na kontaktach i w 10% na programach szkoleniowych i dalszej edukacji. Mając to na uwadze, nasze stanowiska pracy stawiają różnorodne wyzwania wspomagające rozwój osobisty i zawodowy.

To jednak nie wyklucza uczestnictwa w szkoleniach i kursach. Pracujemy z katalogiem obejmującym ponad 30 tematów szkoleniowych z zakresu umiejętności menedżerskich, miękkich, komputerowych i zarządzania projektami. Katalog stanowi dobre narzędzie do określania idywidualnych potrzeb szkoleniowych każdego pracownika.

Korzystamy też z programów globalnych, wspierających rozwój osób ze zidentyfikowanym potencjałem liderskim oraz menedżerów z różnego poziomu przywództwa. Programy zawierają elementy coachingu grupowego, pracy warsztatowej, e-learningu, a jednocześnie wymagają kontaktów z uczestnikami pomiędzy sesjami i ścisłej pracy z przełożonym wspierającym i monitorującym postępy.  

Osoby zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji w ramach studiów mają możliwość otrzymania dofinansowania kosztów nauki. Firma organizuje także kursy językowe dla pracowników.

Ścieżki kariery

Ścieżki kariery

Jesteś liderem, kierownikiem projektu lub specjalistą? W Volvo Group będziemy Cię zachęcać do podążania ścieżką odpowiednią dla Ciebie.

Każda ścieżka ma strukturę składającą się z kilku poziomów, z których wszystkie są powiązane z konkretnymi kompetencjami i narzędziami, działaniami i programami rozwoju. Zapewniają strukturalny sposób rozwijania i przygotowywania naszych pracowników do pełnienia bieżących i przyszłych ról.

W oparciu o otwarty dialog z kierownikiem, Twoją motywację, potencjał i gotowość do rozwijania się, oferujemy Ci możliwość podążania swoją drogą i rozwijania kariery zawodowej.

Rozwój oraz mobilność umożliwiają wewnętrzne procesy rekrutacyjne. Pracownicy mogą aplikować zarówno na stanowiska lokalne, jak i globalne.
 

Rozwijające międzynarodowe doświadczenie

Rozwijające międzynarodowe doświadczenie

Życie i praca za granicą oferuje cenne doświadczenia, z którymi nie mogą się równać żadne formalne programy szkoleniowe.

Mamy dobrze opracowany system zarządzania międzynarodowymi misjami – zarówno krótko- jak i długoterminowymi – którego celem jest zapewnienie, aby przemieszczanie pomiędzy krajami było cennym i rozwijającym doświadczeniem dla Ciebie, Twojej rodziny i Volvo Group. Wykorzystujemy wewnętrzną mobilność do rozwijania pracowników i budowania silniejszej organizacji, zdobywając optymalny zestaw umiejętności oraz wiedzę w globalnej puli utalentowanych osób.

Jeśli cechuje Cię otwartość i entuzjazm wobec zmieniania ról, funkcji i firm w Volvo Group, razem będziemy się uczyć i rozwijać.

Kerstin Renard

Executive Vice President Group Human Resources, Szwecja

Portrety pracowników Volvo Group

Zbliża się wielki start elektromobilności

Dział ds. elektrycznego układu napędowego w CampX pracuje nad zastąpieniem silnika spalinowego elektrycznym i jednostką sterującą, a Grupa Volvo osiągnęła pozom umożliwiający rozpoczęcie w najbliższych latach wielkoskalowej produkcji pojazdów ...

„Akumulatory są niezwykle intrygujące”

Jeśli uważasz, że akumulatory do pojazdów elektrycznych są podobne do tych w elektrycznych urządzeniach gospodarstwa domowego, telefonie komórkowym, a nawet do akumulatora rozruchowego w tradycyjnym samochodzie z silnikiem benzynowym lub ...

Razem z nami wprawiaj świat w ruch

Dołącz do naszych zespołów

Wyobraź sobie, że pracujesz z najinteligentniejszymi i najbardziej kreatywnymi umysłami w branży transportu i infrastruktury, opracowując najnowocześniejsze technologie i zrównoważone rozwiązania transportowe, które zmienią przyszłość społeczeństwa.