INNOWACYJNOŚĆ

Innowacje w transporcie zmienią kształt miast przyszłości. Automatyczna jazda, elektromobilność i pojazdy połączone z siecią umożliwią cichszym, czyściejszym i bezpieczniejszym megamiastom wzrost i osiągnięcie dobrobytu. Dla nas w Volvo Group technologia oznacza aspiracje, aby iść do przodu, oraz wspólną pracę nad ciągłym rozwojem i coraz lepszymi wynikami. To oznacza kreatywne i innowacyjne myślenie, ewolucyjne i rewolucyjne rozwiązywanie problemów – a wszystkie te działania służą realizacji naszej wizji:
Być najbardziej pożądanym i skutecznym dostawcą rozwiązań transportowych na świecie  

Obejrzyj filmy dotyczące prac Grupy Volvo zmierzających do dostarczenia przyszłościowych rozwiązań transportowych

Budujemy świat przyszłości

Budujemy świat przyszłości

Dzięki naszym pracownikom możemy dotrzymywać obietnic, więc kiedy rynek będzie gotowy — my też będziemy.

Przyszłość staje się teraz i jesteśmy na nią gotowi

Przyszłość staje się teraz i jesteśmy na nią gotowi

Jak zautomatyzowane, połączone, elektryczne pojazdy przyczyniają się do poprawy życia społeczności? Obejrzyj film!

11.500

Liczba pracowników R & D

15

Liczba krajów, w których Volvo Group ma ośrodki badawczo-rozwojowe

1,7

Miliardy dolarów wydane na badania i rozwój w 2018 r.
To mnóstwo pomysłów!

Innowacyjność – najnowsze wiadomości

Grupa Volvo tworzy obszar biznesowy, którego celem będzie przyspieszenie elektryfikacji

Nowy obszar biznesowy Volvo Energy wzmocni działalność Grupy Volvo w obszarze akumulatorów w całym cyklu życia oraz ofertę dla klientów w zakresie infrastruktury ładowania. Jednocześnie zostanie ograniczony wpływ elektrycznych i ...

Complete reeks elektrische Volvo-trucks in Europa in 2021

Vanaf volgend jaar zijn volledig elektrische uitvoeringen van zware Volvo-trucks beschikbaar voor Europese transporteurs. Dit betekent dat Volvo Trucks vanaf 2021 een complete heavy duty-reeks met elektrische aandrijflijn biedt. De enorme inzet ...

Volvo Trucks prezentuje koncepcyjne elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności przeznaczone dla branży budowlanej i transportu regionalnego

Jak można zmniejszyć wpływ transportu ciężkich towarów na klimat i środowisko, skoro zapotrzebowanie na przewozy stale rośnie? Firma Volvo Trucks, która ostatnio rozpoczęła sprzedaż elektrycznych samochodów ciężarowych do transportu miejskiego, ...

Poznaj naszych inżynierów

Johan Tofeldt

Inżynier ds. badań

Poznaj Johana Tofeldta

Johan Tofeldt, lider projektu technicznego dotyczącego zautomatyzowanych samochodów ciężarowych w Volvo Group Trucks Technology, mówi o automatyzacji, technologii, która w dalszej perspektywie będzie oddziaływać na wszystkich, i o swojej pracy ze zautomatyzowanymi pojazdami ciężarowymi w Volvo Group.

Tomas Karlsson

Właściciel produktu oprogramowania, telematyka

Poznaj Tomasa Karlssona

„Największą satysfakcję mamy wtedy, kiedy wraz z zespołem napotkamy naprawdę trudny problem, który ostatecznie udaje nam się rozwiązać, choć początkowo wygląda to na niemal niemożliwe”.

„Jednym z naszych najbardziej ekscytujących zadań była współpraca nad funkcją I-See. I-See zna profil drogi przed pojazdem i może jak najlepiej wykorzystać energię kinetyczną samochodu ciężarowego w celu zaoszczędzenia paliwa i zmniejszenia emisji CO2”.

Wsłuchaj się w swoje miasto

Wsłuchaj się w swoje miasto

Wyobraź sobie miasto bez męczącego hałasu ruchu drogowego. Poznaj Volvo 7900 Electric Hybrid, autobus wytyczający nową drogę, jeśli chodzi o ciche, czyste i energooszczędne działanie. Sprawdź, co może zaoferować Twojemu miastu.

Poznaj ofertę Volvo Buses
Projekt ROAR – robot i dron współpracują przy automatycznym oczyszczaniu

Dron pomaga robotowi zbierającemu odpady znajdować pojemniki na śmieci

Studenci z trzech uniwersytetów współpracowali z Volvo Group i przedsiębiorstwem recyklingowym Renova. Efektem tej współpracy jest robot automatycznie zbierający i opróżniający pojemniki na śmieci. Dron na dachu śmieciarki skanuje obszar i pomaga robotowi znajdować pojemniki na śmieci.

Dowiedz się więcej o projekcie ROAR
Dołącz do naszych zespołów

Międzynarodowy zespół opracowujący technologie przyszłości

Dołącz do naszych zespołów

Znajdź pracę, której szukasz

Innowacyjność – istotne punkty

Dowiedz się więcej

Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych oraz innowacje

Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych oraz innowacje

Volvo Group istnieje od niemal 100 lat – zawdzięczamy to między innymi zdolności do stałego utrzymywania się w czołówce technologicznej branży. Poznaj historię naszych wynalazków.

Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych oraz innowacje
Inżynieria materiałowa

Inżynieria materiałowa

Dział inżynierii materiałowej Volvo składa się ze specjalistów w dziedzinie stosowanych nauk ścisłych i technologii, którzy pomagają Volvo Group, Volvo Cars i innym klientom zewnętrznym.

Inżynieria materiałowa
Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Jeśli potrzebujesz zdjęć lub filmów dotyczących naszych różnych marek samochodów ciężarowych i obszarów biznesowych, znajdziesz je tutaj.

Galeria zdjęć
Automatyzacja Volvo

Automatyzacja

Jesteśmy przekonani, że automatyzacja całkowicie zmieni komercyjne rozwiązania transportowe, z których większość z nas korzysta na co dzień.

Automatyzacja
Elektromobilność Volvo

Elektromobilność

Elektromobilność zmienia świat motoryzacji, a już niedługo zmieni także sposób planowania miast i ich infrastrukturę.

Elektromobilność
Innowacyjność – łączność

Łączność

Volvo Group wychodzi do klientów z najszerszą w branży ofertą rozwiązań łączności do samochodów ciężarowych, autobusów i sprzętu budowlanego.

Łączność