Innowacyjność

Innowacje w transporcie zmienią kształt miast przyszłości. Automatyczna jazda, elektromobilność i pojazdy połączone z siecią umożliwią cichszym, czyściejszym i bezpieczniejszym megamiastom wzrost i osiągnięcie dobrobytu. Dla nas w Volvo Group technologia oznacza aspiracje, aby iść do przodu, oraz wspólną pracę nad ciągłym rozwojem i coraz lepszymi wynikami. To oznacza kreatywne i innowacyjne myślenie, ewolucyjne i rewolucyjne rozwiązywanie problemów – a wszystkie te działania służą realizacji naszej wizji:
Być najbardziej pożądanym i skutecznym dostawcą rozwiązań transportowych na świecie  

11.500

Liczba pracowników R & D

15

Liczba krajów, w których Volvo Group ma ośrodki badawczo-rozwojowe

1,7

Miliardy dolarów wydane na badania i rozwój w 2018 r.
To mnóstwo pomysłów!

Innowacyjność – najnowsze wiadomości

Poznaj naszych inżynierów

Johan Tofeldt

Inżynier ds. badań

Poznaj Johana Tofeldta

Johan Tofeldt, lider projektu technicznego dotyczącego zautomatyzowanych samochodów ciężarowych w Volvo Group Trucks Technology, mówi o automatyzacji, technologii, która w dalszej perspektywie będzie oddziaływać na wszystkich, i o swojej pracy ze zautomatyzowanymi pojazdami ciężarowymi w Volvo Group.

Tomas Karlsson

Właściciel produktu oprogramowania, telematyka

Poznaj Tomasa Karlssona

„Największą satysfakcję mamy wtedy, kiedy wraz z zespołem napotkamy naprawdę trudny problem, który ostatecznie udaje nam się rozwiązać, choć początkowo wygląda to na niemal niemożliwe”.

„Jednym z naszych najbardziej ekscytujących zadań była współpraca nad funkcją I-See. I-See zna profil drogi przed pojazdem i może jak najlepiej wykorzystać energię kinetyczną samochodu ciężarowego w celu zaoszczędzenia paliwa i zmniejszenia emisji CO2”.

Wsłuchaj się w swoje miasto

Wsłuchaj się w swoje miasto

Wyobraź sobie miasto bez męczącego hałasu ruchu drogowego. Poznaj Volvo 7900 Electric Hybrid, autobus wytyczający nową drogę, jeśli chodzi o ciche, czyste i energooszczędne działanie. Sprawdź, co może zaoferować Twojemu miastu.

Poznaj ofertę Volvo Buses
Projekt ROAR – robot i dron współpracują przy automatycznym oczyszczaniu

Dron pomaga robotowi zbierającemu odpady znajdować pojemniki na śmieci

Studenci z trzech uniwersytetów współpracowali z Volvo Group i przedsiębiorstwem recyklingowym Renova. Efektem tej współpracy jest robot automatycznie zbierający i opróżniający pojemniki na śmieci. Dron na dachu śmieciarki skanuje obszar i pomaga robotowi znajdować pojemniki na śmieci.

Dowiedz się więcej o projekcie ROAR
Dołącz do naszych zespołów

Międzynarodowy zespół opracowujący technologie przyszłości

Dołącz do naszych zespołów

Znajdź pracę, której szukasz

Innowacyjność – istotne punkty

Dowiedz się więcej

Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych oraz innowacje

Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych oraz innowacje

Volvo Group istnieje od niemal 100 lat – zawdzięczamy to między innymi zdolności do stałego utrzymywania się w czołówce technologicznej branży. Poznaj historię naszych wynalazków.

Kamienie milowe prac badawczo-rozwojowych oraz innowacje
Inżynieria materiałowa

Inżynieria materiałowa

Dział inżynierii materiałowej Volvo składa się ze specjalistów w dziedzinie stosowanych nauk ścisłych i technologii, którzy pomagają Volvo Group, Volvo Cars i innym klientom zewnętrznym.

Inżynieria materiałowa
Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

Jeśli potrzebujesz zdjęć lub filmów dotyczących naszych różnych marek samochodów ciężarowych i obszarów biznesowych, znajdziesz je tutaj.

Galeria zdjęć
Automatyzacja Volvo

Automatyzacja

Jesteśmy przekonani, że automatyzacja całkowicie zmieni komercyjne rozwiązania transportowe, z których większość z nas korzysta na co dzień.

Automatyzacja
Elektromobilność Volvo

Elektromobilność

Elektromobilność zmienia świat motoryzacji, a już niedługo zmieni także sposób planowania miast i ich infrastrukturę.

Elektromobilność
Innowacyjność – łączność

Łączność

Volvo Group wychodzi do klientów z najszerszą w branży ofertą rozwiązań łączności do samochodów ciężarowych, autobusów i sprzętu budowlanego.

Łączność