Przyszłość dzieje się teraz

Automatyzacja

Jesteśmy przekonani, że automatyzacja całkowicie zmieni komercyjne rozwiązania transportowe, z których większość z nas korzysta na co dzień.
Automatyzacja wprowadzi praktyczne korzyści pod względem produktywności, bezpieczeństwa, energo- i paliwooszczędności zarówno dla naszych klientów, jak i społeczeństwa.

Jako że idealny poziom automatyzacji wyznacza jej wartość dodana dla klientów i społeczeństwa, Volvo Group będzie wprowadzać zautomatyzowane rozwiązania stopniowo.

Głosy w sprawie automatyzacji

Torbjörn Holmström

Torbjörn Holmström

Posłuchaj ciekawej dyskusji panelowej „W połączonym świecie nie ma się czego bać” z Torbjörnem Holmströmem, Volvo Group i Malaviką Jayaram, Digital Asia Hub.

Jenny Elfsberg

Jenny Elfsberg

Director Emerging Technologies w Volvo Construction Equipment.

Więcej głosów w sprawie automatyzacji

Więcej głosów w sprawie automatyzacji

Obejrzyj naszą playlistę „Voices on Automation” (Głosy w sprawie automatyzacji) w serwisie Youtube

Start

Zalety automatyzacji

Optymalizacja ruchu drogowego

Zmniejszenie zużycia paliwa

Poprawa bezpieczeństwa na drogach

Nasze bieżące projekty badawcze

Nasz pierwszy całkowicie autonomiczny samochód ciężarowy

Nasz pierwszy całkowicie autonomiczny samochód ciężarowy

Samoprowadzący się samochód ciężarowy FMX jest częścią projektu badawczo-rozwojowego obejmującego pojazdy autonomiczne, które mają przynieść znaczne korzyści biznesowe klientom głównie z branży górniczej.

Ten projekt badawczy jest wspólnym przedsięwzięciem, w którym my i Saab — za pośrednictwem firmy konsultingowej Combitech będącej w całości własnością spółki Saab — jako partnerzy opracowujemy całkowicie autonomiczne rozwiązanie dla systemu transportu.

Xploration Forum

Xploration Forum

Obejrzyj bogatą ofertę futurystycznych innowacji i rozwiązań technologicznych zaprezentowanych 14 września 2016 r. przez Volvo Construction Equipment.

Xploration Forum
Autonomiczna, samoprowadząca się śmieciarka

Autonomiczna, samoprowadząca się śmieciarka

Autonomiczna śmieciarka ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa jazdy w obszarach zabudowanych nie tylko podczas cofania. Czujniki stale kontrolują otoczenie pojazdu, który zatrzymuje się natychmiast, gdy na jego drodze nagle pojawi się jakaś przeszkoda. Trasa jest wstępnie zaprogramowana, a samochód ciężarowy jedzie sam od jednego pojemnika na kółkach do kolejnego. Kierowca, który idzie przed cofającym się pojazdem, może się skupić na zbieraniu odpadów i nie musi wspinać się do kabiny i schodzić z niej za każdym razem, kiedy śmieciarka zbliży się do nowego pojemnika.

Projekt realizowany we współpracy z grupą Renova jest zaplanowany do końca 2017 r.

Przeczytaj więcej w informacjach prasowych

Nowości z całego świata

Poziomy automatyzacji

5 poziomów automatyzacji

Będą potrzebne różne wersje – zależnie od pożądanego stopnia automatyzacji i złożoności sytuacji, w jakiej będzie działać dane rozwiązanie transportowe.

Tylko kierowca: kierowca jest w pełni zaangażowany przez cały czas.

Wspomaganie: automatyzacja pojedynczej funkcji, kierowca w pełni zaangażowany – kierowca może „zdjąć nogę z gazu”, kiedy używa tempomatu.

Częściowa automatyzacja: automatyzacja wielu funkcji, kierowca w pełni zaangażowany – kierowca może zarówno „zdjąć nogę z gazu”, jak i zdjąć ręce z kierownicy, ale nadal musi patrzyć na drogę.

Warunkowa automatyzacja: automatyzacja wielu funkcji, kierowca reaguje na żądania interwencji – kierowca może „zdjąć nogę z gazu”, ręce z kierownicy i nie patrzyć na drogę, ale musi być w stanie szybko wznowić kontrolę.

Wysoka automatyzacja: automatyzacja w pewnych warunkach, kierowca nie musi monitorować drogi – kierowca nie musi na nic uważać, kiedy pojazd jedzie w trybie automatycznym.

Pełna automatyzacja: automatyczne prowadzenie niezależne od sytuacji – kierowca nie musi na nic uważać podczas jazdy.

Innowacje wszystkich naszych marek

Innowacje wszystkich naszych marek

Zobacz wszystkie nasze marki
Elektromobilność Volvo

Elektromobilność

Elektromobilność zmienia świat motoryzacji, a już niedługo zmieni także sposób planowania miast i ich infrastrukturę.

Elektromobilność
Innowacyjność – łączność

Łączność

Volvo Group wychodzi do klientów z najszerszą w branży ofertą rozwiązań łączności do samochodów ciężarowych, autobusów i sprzętu budowlanego.

Łączność