Przyszłość dzieje się teraz

Automatyzacja

Jesteśmy przekonani, że automatyzacja całkowicie zmieni komercyjne rozwiązania transportowe, z których większość z nas korzysta na co dzień.
Automatyzacja wprowadzi praktyczne korzyści pod względem produktywności, bezpieczeństwa, energo- i paliwooszczędności zarówno dla naszych klientów, jak i społeczeństwa.

Jako że idealny poziom automatyzacji wyznacza jej wartość dodana dla klientów i społeczeństwa, Volvo Group będzie wprowadzać zautomatyzowane rozwiązania stopniowo.

Głosy w sprawie automatyzacji

Torbjörn Holmström

Torbjörn Holmström

Posłuchaj ciekawej dyskusji panelowej „W połączonym świecie nie ma się czego bać” z Torbjörnem Holmströmem, Volvo Group i Malaviką Jayaram, Digital Asia Hub.

Jenny Elfsberg

Jenny Elfsberg

Director Emerging Technologies w Volvo Construction Equipment.

Więcej głosów w sprawie automatyzacji

Więcej głosów w sprawie automatyzacji

Obejrzyj naszą playlistę „Voices on Automation” (Głosy w sprawie automatyzacji) w serwisie Youtube

Start

Zalety automatyzacji

Nasze bieżące projekty badawcze

Nasz pierwszy całkowicie autonomiczny samochód ciężarowy

Nasz pierwszy całkowicie autonomiczny samochód ciężarowy

Samoprowadzący się samochód ciężarowy FMX jest częścią projektu badawczo-rozwojowego obejmującego pojazdy autonomiczne, które mają przynieść znaczne korzyści biznesowe klientom głównie z branży górniczej.

Ten projekt badawczy jest wspólnym przedsięwzięciem, w którym my i Saab — za pośrednictwem firmy konsultingowej Combitech będącej w całości własnością spółki Saab — jako partnerzy opracowujemy całkowicie autonomiczne rozwiązanie dla systemu transportu.

Xploration Forum

Xploration Forum

Obejrzyj bogatą ofertę futurystycznych innowacji i rozwiązań technologicznych zaprezentowanych 14 września 2016 r. przez Volvo Construction Equipment.

Xploration Forum
Autonomiczna, samoprowadząca się śmieciarka

Autonomiczna, samoprowadząca się śmieciarka

Autonomiczna śmieciarka ma służyć zwiększeniu bezpieczeństwa jazdy w obszarach zabudowanych nie tylko podczas cofania. Czujniki stale kontrolują otoczenie pojazdu, który zatrzymuje się natychmiast, gdy na jego drodze nagle pojawi się jakaś przeszkoda. Trasa jest wstępnie zaprogramowana, a samochód ciężarowy jedzie sam od jednego pojemnika na kółkach do kolejnego. Kierowca, który idzie przed cofającym się pojazdem, może się skupić na zbieraniu odpadów i nie musi wspinać się do kabiny i schodzić z niej za każdym razem, kiedy śmieciarka zbliży się do nowego pojemnika.

Projekt realizowany we współpracy z grupą Renova jest zaplanowany do końca 2017 r.

Przeczytaj więcej w informacjach prasowych

Nowości z całego świata

Poziomy automatyzacji

5 poziomów automatyzacji

Będą potrzebne różne wersje – zależnie od pożądanego stopnia automatyzacji i złożoności sytuacji, w jakiej będzie działać dane rozwiązanie transportowe.

Tylko kierowca: kierowca jest w pełni zaangażowany przez cały czas.

Wspomaganie: automatyzacja pojedynczej funkcji, kierowca w pełni zaangażowany – kierowca może „zdjąć nogę z gazu”, kiedy używa tempomatu.

Częściowa automatyzacja: automatyzacja wielu funkcji, kierowca w pełni zaangażowany – kierowca może zarówno „zdjąć nogę z gazu”, jak i zdjąć ręce z kierownicy, ale nadal musi patrzyć na drogę.

Warunkowa automatyzacja: automatyzacja wielu funkcji, kierowca reaguje na żądania interwencji – kierowca może „zdjąć nogę z gazu”, ręce z kierownicy i nie patrzyć na drogę, ale musi być w stanie szybko wznowić kontrolę.

Wysoka automatyzacja: automatyzacja w pewnych warunkach, kierowca nie musi monitorować drogi – kierowca nie musi na nic uważać, kiedy pojazd jedzie w trybie automatycznym.

Pełna automatyzacja: automatyczne prowadzenie niezależne od sytuacji – kierowca nie musi na nic uważać podczas jazdy.

Innowacje wszystkich naszych marek

Innowacje wszystkich naszych marek

Zobacz wszystkie nasze marki
Elektromobilność Volvo

Elektromobilność

Elektromobilność zmienia świat motoryzacji, a już niedługo zmieni także sposób planowania miast i ich infrastrukturę.

Elektromobilność
Innowacyjność – łączność

Łączność

Volvo Group wychodzi do klientów z najszerszą w branży ofertą rozwiązań łączności do samochodów ciężarowych, autobusów i sprzętu budowlanego.

Łączność