Laboratorium innowacji Connected Solutions Grupy Volvo

Moda na Big Data trwa od lat. W organizacji Connected Solutions Grupy Volvo Big Data stanowią centrum naszej codziennej pracy i punkt wyjścia innowacji. Zebranie danych z połączonych z siecią pojazdów Grupy Volvo na całym świecie dało nam szanse analizowania zachowania i prognozowania przyszłych potrzeb.

Jesteśmy przekonani, że wystarczy trochę dynamiki, aby wszystko stało się możliwe. W obliczu niepewności przedkładamy szybkość i otwartość nad powolność i stabilizację.

Działamy na obrzeżach organizacji, gdzie szybkość spotyka się z wielką skalą, pomysły z działaniem, problemy z rozwiązaniami, a możliwości z celem.

Mamy 3 strategiczne obszary zainteresowania:

Zaawansowane analizy i wizualizacja

Innowacje biznesowe i prognozowanie

Technologie cyfrowe

Nasze biura

Laboratorium innowacji Grupy Volvo, biuro w Göteborgu

Laboratorium innowacji

Göteborg

Chcemy być blisko naszych klientów i partnerów. Nasze biuro w Göteborgu znajduje się w Lindholmen Science Park, dynamicznym regionie znanym ze współpracy przekraczającej granice geograficzne. Lindholmen Science Park stał się najbardziej zaawansowanym technologicznie i ekspansywnym obszarem w Göteborgu oraz ważnym węzłem rozwijającego się miasta.

Skontaktuj się z nami Znajdź nas
Laboratorium innowacji Grupy Volvo, biuro w Dolinie Krzemowej

Laboratorium innowacji

Hub335 — Dolina Krzemowa

Biuro Grupy Volvo w Kalifornii znajduje się w hub335 w sercu Doliny Krzemowej, globalnego centrum innowacji i siedziby wielu największych światowych firm technologicznych — w samym sercu dynamicznego obszaru współpracy. Hub335 to obszar roboczy społeczności innowatorów, którego celem jest zdobycie statusu integralnej części ekosystemu Doliny Krzemowej. Liczymy na możliwość kształtowania zrównoważonej przyszłości wraz z partnerami zewnętrznymi.

Skontaktuj się z nami Znajdź nas

Innowacyjne projekty

Innowacyjny projekt Grupy Volvo z Uniwersytetem Carnegie Mellon

Jak przyciągnąć nową generację operatorów

Volvo ma długą historię współpracy ze środowiskiem akademickim w celu opracowywania innowacyjnych koncepcji, które mają rozwiązać problemy napotykane każdego dnia przez naszych klientów. Studenci zapewniają obiektywny punkt widzenia, kwestionują z góry przyjęte pomysły i tworzą nowe koncepcje, które pomagają nam inaczej spojrzeć na znane problemy.

Przeczytaj więcej o projekcie
Innowacyjne partnerstwo Grupy Volvo i szkoły Hyper Island

Najnowocześniejsza edukacja

Organizacje Grupy Volvo Connected Solutions i Strategy nawiązały współpracę ze znaną na całym świecie szkołą Hyper Island, aby uzyskać dostęp do najnowocześniejszej edukacji i pomóc w rozwoju następnej generacji osób utalentowanych technologicznie. 

Przeczytaj więcej o projekcie
Transformacja przepływu towarów

Transformacja przepływu towarów

Laboratorium innowacji Connected Solutions Grupy Volvo uczestniczy w wielu nowatorskich projektach o kluczowym znaczeniu dla sukcesu w przyszłości. Projekt Volvo LIGHTS w Południowej Kalifornii jest ważnym krokiem w kierunku transformacji przepływu towarów. Celem projektu jest zaprezentowanie możliwości elektrycznych samochodów ciężarowych o wysokiej ładowności i sprzętu w zakresie niezawodnego transportowania ładunków pomiędzy dwoma największymi portami miasta oraz magazynami w regionie. Transport ten generuje znacznie mniej hałasu niż tradycyjny i nie powoduje emisji dwutlenku węgla. 

Przeczytaj więcej o projekcie

Współpracujemy z

Innowacyjna współpraca Grupy Volvo z MobilityXlab

MobilityXlab

MobilityXLab założyliśmy wraz z przedsiębiorstwami Ericsson, Volvo Cars, Veoneer, Zenuity, CEVT oraz firmami działającymi w ramach Lindholmen Science Park. MobilityXlab oferuje młodym firmom z pionierskimi pomysłami możliwość przyspieszenia rozwoju. Wierzymy, że łącząc nasze mocne strony, możemy wyznaczać nowe granice innowacji.

Więcej informacji o Mobility XLab
Innowacyjna współpraca Grupy Volvo z DRIVE

DRIVE

Nasz partner DRIVE to wiodące centrum innowacji w zakresie inteligentnych technologii mobilnych. DRIVE zapewnia startupom znaczące możliwości rynkowe, natomiast Volvo Group ma szansę wczesnego zapoznania się z ich najnowocześniejszymi technologiami. 

Więcej informacji o Drive

Współpraca akademicka

Volvo ma długą historię współpracy ze środowiskiem akademickim w celu opracowywania innowacyjnych koncepcji, które mają rozwiązać problemy napotykane każdego dnia przez naszych klientów. Studenci zapewniają obiektywny punkt widzenia, kwestionują z góry przyjęte pomysły i tworzą nowe koncepcje, które pomagają nam inaczej spojrzeć na znane problemy. Współpracujemy z:

Uniwersytetem Stanforda
Instytutem Technologii Blekinge
Uniwersytetem Carnegie Mellon
szkołą Hyper Island 

Connected Solutions Grupy Volvo

Strona internetowa organizacji Connected Solutions Grupy Volvo

Connected Solutions Grupy Volvo