Toru ma nową pracę dzięki programowi praktyk

W zeszłym roku Toru Hirata ukończył program praktyk międzynarodowych Volvo Group. Teraz ma pracę w firmie UD Trucks u siebie w Japonii. „Dla studenta to naprawdę życiowa szansa” — mówi Toru.
Toru Hirata

Toru Hirata z radością i nadzieją opowiada o swojej nowej pracy w UD Trucks, jednej z marek samochodów ciężarowych Volvo Group.

„Marka UD Trucks wciąż jeszcze jest względnie mało znana zarówno na rynku międzynarodowym, jak i krajowym. Z marketingowego punktu widzenia zbudowanie marki będzie sporym wyzwaniem. Ale ja lubię wyzwania” — stwierdza.

Toru Hirata studiował międzynarodowy biznes i ekonomię na Sophia University w Tokio.

Jest to jeden z uniwersytetów wybranych na całym świecie do programu preferowanych uniwersytetów partnerskich Volvo Group.

Co roku studenci z różnych uniwersytetów otrzymują ofertę odbycia sześciomiesięcznych praktyk międzynarodowych. Toru Hirata złożył podanie i otrzymał miejsce w Volvo Penta w Chesapeake w USA.

Spędził tam kilka fascynujących i kształcących miesięcy.

„Chciałem się rozwijać i zdobywać doświadczenie, pracując za granicą w wielkiej globalnej firmie. W czasie spędzonym w Volvo Penta spotkałem wielu ciekawych ludzi i zetknąłem się z różnymi kulturami. Wiele dowiedziałem się o firmie oraz zadaniach, jakie stoją przed działami marketingu i komunikacji” — opowiada i podkreśla, że zdarzające się niepowodzenia są także częścią procesu kształcenia.

„Będąc studentem, ma się wiele ambitnych planów, ale mało doświadczenia. Tutaj jest okazja, aby zmierzyć się z licznymi wyzwaniami, co nie zawsze kończy się sukcesem. Jednak z drugiej strony takie niepowodzenia wzbogacają cię o kolejne doświadczenia” — wyjaśnia.

Toru wrócił już do Japonii i pracuje jako Content Manager w UD Trucks. To stanowisko odkrył w czasie praktyk.

„W czasie kilku miesięcy, które spędziłem w USA, stwierdziłem, że na tym stanowisku chciałbym pracować. Cieszę się, że uzyskałem tę szansę dzięki programowi praktyk”.

Nowy okres programu praktyk, którego piąta rocznica przypada w tym roku, właśnie się rozpoczął.

Nowości z całego świata

Hanna codziennie jeździ do pracy autobusem elektrycznym

Hanna Bryngelsson jest specjalistą ds. systemów magazynowania energii w dziale elektromobilności w Volvo Group. ...

Szkoła dla kierowców samochodów ciężarowych — kolejny etap w Afryce

Volvo Group pomaga w szkoleniu mechaników w Afryce, a następnym etapem działania Grupy jest uruchomienie programu szkolenia zawodowego kierowców samochodów ciężarowych w Etiopii....

Dzięki wyświetlaczowi przeziernemu na przedniej szybie kierowcy samochodów ciężarowych patrzą przed siebie

Celem opisanego tutaj projektu badawczego jest spowodowanie, aby kierowcy samochodów ciężarowych patrzyli przed siebie. Dzięki wyświetlaczowi przeziernemu informacje są przenoszone z deski rozdzielczej na przednią szybę, co może poprawić ...