Nowy obszar współpracy nad sztuczną inteligencją

Volvo Group i wiele szwedzkich podmiotów reprezentujących przemysł, sektor publiczny i szkolnictwo wyższe wspólnie stworzą obszar, w którym będą współpracować w celu wdrożenia sztucznej inteligencji (AI).
Nowy obszar współpracy nad sztuczną inteligencją

Rozwój automatyzacji wprowadzi praktyczne korzyści pod względem produktywności, bezpieczeństwa, energo- i paliwooszczędności zarówno dla naszych klientów, jak i społeczeństwa. Volvo Group już oferuje zautomatyzowane rozwiązania jako wsparcie dla kierowców i operatorów maszyn; spółka pokazała także kilka samoprowadzących się pojazdów koncepcyjnych.

„Dalszy rozwój sztucznej inteligencji lub maszyn inteligentnych pozwoli nam zaoferować klientom bardziej zaawansowane rozwiązania” – mówi Petter Wirfält kierujący w Volvo Group grupą inżynierów pracujących nad sztuczną inteligencją.

„Jednym z obszarów jest maszynowe uczenie się, czego przykładem jest rozpoznawanie obrazów. Jest to zdolność komputerów do pobierania, przetwarzania i analizowania danych pochodzących głównie ze źródeł wizualnych, takich jak kamery na pojazdach.

Koncepcja polega na tym, aby wprowadzić do systemu olbrzymią liczbę zdjęć różnych obiektów, tak aby system mógł się nauczyć je rozpoznawać”.

Sztuczna inteligencja ma znaczenie dla wielu obszarów przemysłu i społeczeństwa, i z tego względu rząd Szwecji podjął inicjatywę ustanowienia obszaru współpracy. Wielkie przedsiębiorstwa, placówki naukowe i inne strony zainteresowane będą realizować projekty w zakresie badań i innowacji, wykorzystując w tym celu wspólną fabrykę danych.

„Siła centrów narodowych tego rodzaju wynika stąd, że przyciągają one najbardziej utalentowane jednostki, umożliwiają korzystanie ze wspólnej wiedzy i pozwalają utworzyć unikatowy zestaw danych koniecznych do prac badawczo-rozwojowych nad sztuczną inteligencją” – mówi Petter Wirfält.

Nowy, rozległy obszar współpracy obejmie nie tylko techniczne produkty i systemy, ale także biznes i finanse, nauki przyrodnicze i medyczne, politologię, prawo i nauki humanistyczne.

„Jestem przekonany, że możemy wiele się nauczyć od siebie nawzajem, mówi Petter Wirfält.

Obszar współpracy i fabryka danych znajdą się w parku naukowym Lindholmen w Göteborgu w Szwecji, a początek prac planuje się na 3 kwartał 2018 r.

Informacje pokrewne

Dystrybucja darmowej żywności w Malezji

Zainspiruj się różnorodnością projektów w ramach inicjatywy Prezent okolicznościowy 2018 skupiającej naszych kolegów z całego świata zaangażowanych w działania społeczne. Jednym z przykładów jest firma Volvo Trucks Malaysia, która przekazała ...

Przyszłość bardziej zrównoważonych rozwiązań

Volvo Group przoduje w dziedzinie łączności. Dzięki ponad milionowi połączonych z siecią zasobów klientów na całym świecie, Volvo Group przetwarza wielkie ilości danych dla klientów, co może przyczynić się do zmian na lepsze w przyszłości.

...

Razem dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo zawsze było ważnym przedmiotem zainteresowania Volvo Group. Mamy je w genach i stanowi naturalną część naszej przyszłości. Milion połączonych z siecią zasobów klientów dodatkowo wzmacnia nasze i tak silne fundamenty i umożliwia ...