Volvo wprowadza nowy program dla dalekobieżnych autobusów turystycznych

Volvo Buses wprowadza całkowicie nową linię autobusów do przewozów turystycznych i dalekobieżnych. Wprowadzając najnowocześniejszy design, paliwooszczędne rozwiązania aerodynamiczne i najwyższy poziom bezpieczeństwa, producent autobusów turystycznych klasy premium zrobił kolejny wielki krok naprzód.
volvo-9900

 „To historyczny krok, największe odnowienie naszej gamy europejskich autobusów turystycznych od ponad 20 lat. Jestem przekonany, że nasi klienci ich pasażerowie docenią efekty” – mówi Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

Nowa gama Volvo Buses do przewozów turystycznych i dalekobieżnych składa się z dwóch modeli – luksusowego Volvo 9900 i wszechstronnego Volvo 9700. Zewnętrznie oba modele są podobne – cechuje je dynamiczna stylistyka o czystych liniach i łagodnie zaokrąglonych bokach, co wyznacza nowy poziom aerodynamiki.

Wnętrze pojazdu dowodzi, że zespół projektowy z wielką uwagą podszedł zarówno do jakości wizualnej, jak i eń dotykowych. Pasażerów witają spokojne i zrównoważone jasne kolory, a także wysmakowane połączenia tkanin i skóry, wyeksponowane przez metalowe akcenty.

„Zdecydowanie dążyliśmy do stworzenia wyraźnego wrażenia nowoczesnej funkcjonalności, przyjazności i gościnności” – mówi Dan Frykholm, Dyrektor ds. Designu w Volvo Buses.

Nowa gama 9000 pozostaje wierna dziedzictwu Volvo, a technologia sprawia, że są to jedne z najbezpieczniejszych autobusów turystycznych na rynku. Zarówno Volvo 9700, jak i Volvo 9900 wyposażono we wszechstronne rozwiązania aktywnego i biernego bezpieczeństwa. Do nowych funkcji należy bardziej rozbudowana ochrona przed zderzeniem czołowym (FIP) oraz system alarmowania kierowcy Driver Alert - monitorujący ruchy autobusu i generujący ostrzeżenia, jeśli kierowca jest zmęczony lub nie koncentruje się na drodze.

Naszą ambicją jest, aby klienci uznali nas za najlepszego partnera biznesowego, z silnym naciskiem na koszty eksploatacji, dyspozycyjność i niezawodność. Nasze całkowicie nowe, nowoczesne autobusy turystyczne i elastyczne usługi tworzą wysoce konkurencyjną, holistyczną i cenna propozycję dla rynku. Mówiąc prosto, ułatwiamy naszym klientom zapewnienie doskonałych usług i osiąganie z tego tytułu dochodów” – mówi Håkan Agnevall.

29 maja 2018 r.

Przedstawiciele mediów mogą uzyskać więcej informacji, kontaktując się z: Helena Lind, Manager Media Relations, Volvo Bus Corporation, telefon: +46 (0)31-323 62 57

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową volvogroup.com/press 

Volvo Group to jedna z największych firm specjalizujących się w produkcji samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz morskich i stacjonarnych układów napędowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Zatrudnia niemal 100 000 osób, prowadzi działalność produkcyjną w 18 krajach i jest obecna na ponad 190 rynkach. W 2017 roku obroty Volvo Group wyniosły około 335 mld SEK (35 mld EUR). Volvo Group jest spółką giełdową z siedzibą główną w Göteborgu (Szwecja). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.

Work with us

Najpierw pobierz najnowsze

Usługa subskrypcji

  • Komunikaty prasowe
  • Sprawozdanie okresowe
  • Sprawozdania roczne
DZIĘKUJEMY
Subskrypcja została aktywowana

Informacje pokrewne

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska uplasowała się na trzecim miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych pracodawców wskazanych w raporcie Randstad Employer Brand Research 2020. To już kolejny rok, gdy Volvo Polska jest klasyfikowane na najwyższych miejscach w ...

Grupa Volvo — pierwszy kwartał 2020 r.

„Na pierwszy kwartał 2020 r. wpłynęły działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Ich wpływ na naszą działalność rozpoczął się w Chinach w lutym, a poważny wpływ na Grupę jest widoczny od połowy marca, kiedy ...

Volvo Trucks wprowadza na rynek nową generację samochodów ciężarowych o wysokiej ładowności zaprojektowanych z myślą o kierowcy

Volvo Trucks prezentuje cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi. „Jesteśmy naprawdę dumni z tej wielkiej, przyszłościowej inwestycji. Chcemy być najlepszym ...