Volvo wprowadza nowy program dla dalekobieżnych autobusów turystycznych

Volvo Buses wprowadza całkowicie nową linię autobusów do przewozów turystycznych i dalekobieżnych. Wprowadzając najnowocześniejszy design, paliwooszczędne rozwiązania aerodynamiczne i najwyższy poziom bezpieczeństwa, producent autobusów turystycznych klasy premium zrobił kolejny wielki krok naprzód.
volvo-9900

 „To historyczny krok, największe odnowienie naszej gamy europejskich autobusów turystycznych od ponad 20 lat. Jestem przekonany, że nasi klienci ich pasażerowie docenią efekty” – mówi Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

Nowa gama Volvo Buses do przewozów turystycznych i dalekobieżnych składa się z dwóch modeli – luksusowego Volvo 9900 i wszechstronnego Volvo 9700. Zewnętrznie oba modele są podobne – cechuje je dynamiczna stylistyka o czystych liniach i łagodnie zaokrąglonych bokach, co wyznacza nowy poziom aerodynamiki.

Wnętrze pojazdu dowodzi, że zespół projektowy z wielką uwagą podszedł zarówno do jakości wizualnej, jak i eń dotykowych. Pasażerów witają spokojne i zrównoważone jasne kolory, a także wysmakowane połączenia tkanin i skóry, wyeksponowane przez metalowe akcenty.

„Zdecydowanie dążyliśmy do stworzenia wyraźnego wrażenia nowoczesnej funkcjonalności, przyjazności i gościnności” – mówi Dan Frykholm, Dyrektor ds. Designu w Volvo Buses.

Nowa gama 9000 pozostaje wierna dziedzictwu Volvo, a technologia sprawia, że są to jedne z najbezpieczniejszych autobusów turystycznych na rynku. Zarówno Volvo 9700, jak i Volvo 9900 wyposażono we wszechstronne rozwiązania aktywnego i biernego bezpieczeństwa. Do nowych funkcji należy bardziej rozbudowana ochrona przed zderzeniem czołowym (FIP) oraz system alarmowania kierowcy Driver Alert - monitorujący ruchy autobusu i generujący ostrzeżenia, jeśli kierowca jest zmęczony lub nie koncentruje się na drodze.

Naszą ambicją jest, aby klienci uznali nas za najlepszego partnera biznesowego, z silnym naciskiem na koszty eksploatacji, dyspozycyjność i niezawodność. Nasze całkowicie nowe, nowoczesne autobusy turystyczne i elastyczne usługi tworzą wysoce konkurencyjną, holistyczną i cenna propozycję dla rynku. Mówiąc prosto, ułatwiamy naszym klientom zapewnienie doskonałych usług i osiąganie z tego tytułu dochodów” – mówi Håkan Agnevall.

29 maja 2018 r.

Przedstawiciele mediów mogą uzyskać więcej informacji, kontaktując się z: Helena Lind, Manager Media Relations, Volvo Bus Corporation, telefon: +46 (0)31-323 62 57

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową volvogroup.com/press 

Volvo Group to jedna z największych firm specjalizujących się w produkcji samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz morskich i stacjonarnych układów napędowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Zatrudnia niemal 100 000 osób, prowadzi działalność produkcyjną w 18 krajach i jest obecna na ponad 190 rynkach. W 2017 roku obroty Volvo Group wyniosły około 335 mld SEK (35 mld EUR). Volvo Group jest spółką giełdową z siedzibą główną w Göteborgu (Szwecja). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.

Work with us

Najpierw pobierz najnowsze

Usługa subskrypcji

  • Komunikaty prasowe
  • Sprawozdanie okresowe
  • Sprawozdania roczne
DZIĘKUJEMY
Subskrypcja została aktywowana

Informacje pokrewne

Grupa Volvo – trzeci kwartał 2020 r.

„W trzecim kwartale, wraz ze złagodzeniem restrykcji dotyczących COVID-19, stopniowo poprawiało się wykorzystanie samochodów ciężarowych i maszyn. Pod koniec kwartału działalność transportowa na większości rynków powróciła do poziomu zbliżonego do ...

Volvo Group — drugi kwartał 2020 r.

„Drugi kwartał 2020 roku cechowała pandemia COVID-19 i jej negatywne skutki dla społeczeństwa i rozwoju gospodarczego. Działania podjęte przez kraje w celu kontroli rozprzestrzeniania się wirusa miały znaczący wpływ na naszą produkcję i łańcuch ...

Volvo Polska laureatem Listka CSR

Firma Volvo Polska została laureatem nagrody Białego Listka CSR w IX edycji zestawienia firm odpowiedzialnych społecznie za 2019 rok. Volvo otrzymało Listek CSR ósmy rok
z rzędu.

...