Volvo Group uczestniczy w projekcie Grand Paris

Volvo Group uczestniczy w realizacji wartego 100 mld euro projektu Grand Paris we Francji – na największym europejskim placu budowy. Volvo Construction Equipment, Volvo Trucks, Volvo Penta, Volvo Buses i Volvo Financial Services oferują swoje produkty, usługi i wiedzę.
Volvo Group uczestniczy w projekcie Grand Paris

Grand Paris to największy od ponad stu lat projekt infrastruktury miejskiej. Realizowany megaprojekt obejmuje budowę 200 km nowych tras kolejowych (90% pod ziemią) i 68 nowych stacji kolejowych, a także wprowadzenie do obsługi pasażerów 4000 całkowicie elektrycznych autobusów. W ten sposób istniejące zasoby sieci transportu publicznego w Paryżu zostaną podwojone. Celem jest stworzenie połączeń zarówno przedmieść Paryża z centrum miasta, jak i ze sobą nawzajem, aby ułatwić poruszanie się po całym obszarze metropolitalnym i jego rozwój gospodarczy. Szacuje się, że projekt spowoduje utworzenie ponad 115 000 miejsc pracy, a tym samym będzie silnym i pozytywnym bodźcem gospodarczym.

Niezawodność i gotowość do pracy

Najpierw jednak trzeba to wszystko zbudować i to w samym centrum najgęściej zaludnionego obszaru Europy o powierzchni 140 km2. Volvo Group bierze udział w realizacji tego ambitnego projektu, który wszystkim przyniesie korzyści. Podstawowe wartości Volvo dotyczące środowiska, jakości i bezpieczeństwa czynią z Volvo Group idealnego partnera przy realizacji projektów takich jak Grand Paris.

Na miejscu pracują już wielkie maszyny ogólnego zastosowania dostarczone przez Volvo CE, spółkę specjalizującą się w projektach budowlanych skali projektu Grand Paris. Volvo Trucks dostarcza inteligentne rozwiązania transportowe, Volvo Penta elastyczne rozwiązania z zakresu zasilania, Volvo Buses hybrydowe i całkowicie elektryczne autobusy, natomiast Volvo Financial Services zindywidualizowane rozwiązania finansowe i ubezpieczeniowe.

Volvo Group uczestniczy w projekcie Grand Paris

Szybciej, czyściej, ciszej

Zrównoważony rozwój jest jednym z głównych celów tej gigantycznej struktury transportowej, a wykonywanie prac budowlanych przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko ma zasadnicze znaczenie. Aby to osiągnąć, Volvo Group od samego początku jest partnerem strategicznym. Troska o środowisko jest jedną z głównych wartości Volvo, a maszyny Grupy są znane z małego zużycia paliwa i niskich emisji spalin.

„Ponieważ liczba megamiast na świecie rośnie, szukamy także możliwości restrukturyzacji wielu wielkich miast, aby stały się czyściejsze i mniej zakorkowane” – mówi Niclas Wahlström, wiceprezes obszaru Hub West (Europa kontynentalna) w regionie sprzedaży EMEA firmy Volvo CE. „Projekt Grand Paris pozwoli stworzyć bardziej połączone, mniej zanieczyszczone i bardziej przyjazne dla środowiska miasto do końca 2030 r.”

Obejrzyj film o projekcie

Przeczytaj o innowacjach i nowych technologiach

Przeczytaj, jak pracujemy nad realizacją zrównoważonego rozwoju

Chcesz pracować wraz z nami? Znajdź wolne stanowiska tutaj

Informacje pokrewne

Dystrybucja darmowej żywności w Malezji

Zainspiruj się różnorodnością projektów w ramach inicjatywy Prezent okolicznościowy 2018 skupiającej naszych kolegów z całego świata zaangażowanych w działania społeczne. Jednym z przykładów jest firma Volvo Trucks Malaysia, która przekazała ...

Przyszłość bardziej zrównoważonych rozwiązań

Volvo Group przoduje w dziedzinie łączności. Dzięki ponad milionowi połączonych z siecią zasobów klientów na całym świecie, Volvo Group przetwarza wielkie ilości danych dla klientów, co może przyczynić się do zmian na lepsze w przyszłości.

...

Razem dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo zawsze było ważnym przedmiotem zainteresowania Volvo Group. Mamy je w genach i stanowi naturalną część naszej przyszłości. Milion połączonych z siecią zasobów klientów dodatkowo wzmacnia nasze i tak silne fundamenty i umożliwia ...