Volvo Group Venture Capital inwestuje w oprogramowanie do autonomicznych rozwiązań mobilnych

Organizacja Volvo Group Venture Capital AB zainwestowała w Apex.AI, wiodącą firmę programistyczną w dziedzinie mobilności autonomicznej. Inwestycja sfinansuje opracowanie architektury oprogramowania z certyfikatem bezpieczeństwa przeznaczonego do rozwiązań autonomicznych.
1860x1050-apex-volvo

Apex.AI, firma z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii założona w 2017 r. tworzy przeznaczoną dla branży motoryzacyjnej wersję systemu operacyjnego robotów (ROS, Robot Operating System), uznanego oprogramowania open source powszechnie używanego w robotyce i badaniach dotyczących systemów autonomicznych. Zapewniając bezpieczniejszą i bardziej niezawodną wersję ROS, która będzie certyfikowana zgodnie z normą bezpieczeństwa funkcjonalnego ISO 26262, Apex.AI umożliwia firmom rozpoczęcie produkcji pojazdów autonomicznych.

„Cieszymy się z inwestycji w firmę, która umożliwia łatwiejszy rozwój systemów certyfikowanych pod względem bezpieczeństwa” — mówi Anna Westerberg, pełniąca obowiązki prezesa i dyrektora naczelnego Volvo Group Venture Capital i zajmująca stanowisko starszego wiceprezesa w organizacji Volvo Group Connected Solutions.

„Apex.AI posiada obiecującą ofertę produktów o dużym potencjale wdrażania komercyjnego przeznaczonych dla systemów autonomicznych” — mówi Dan Tram, dyrektor ds. inwestycji Volvo Group Venture Capital, pracujący w Dolinie Krzemowej.  

Rolą Volvo Group Venture Capital jest inwestowanie w innowacyjne firmy z czołówki organizacji skoncentrowanych na usługach i różnicowaniu produktów, a także wspieranie współpracy między start-upami i Grupą Volvo. 

W oparciu o trendy kształtujące przyszłość transportu i strategiczne priorytety Grupy Volvo, obszary inwestycyjne Volvo Group Venture Capital koncentrują się obecnie na rozwiązaniach autonomicznych, połączonych usługach i elektromobilności. Zakres jest globalny, z naciskiem na Europę i Amerykę Północną.


Transakcja nie ma istotnego wpływu na zyski ani sytuację finansową Grupy Volvo.


5 grudnia 2019 r.


W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Anna Abenius, Grupa Volvo, Dział relacji z mediami, +46 73-902 38 28
volvogroup.com/press

 


Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową volvogroup.com/press

Grupa Volvo to jeden z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz morskich i stacjonarnych układów napędowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Grupa Volvo zatrudnia niemal 105 000 osób, prowadzi działalność produkcyjną w 18 krajach i jest obecna na ponad 190 rynkach. W 2018 roku obroty Grupy Volvo wyniosły około 391 mld SEK (38,1 mld EUR). Grupa Volvo jest spółką giełdową z siedzibą główną w Göteborgu (Szwecja). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie. 

Work with us

Najpierw pobierz najnowsze

Usługa subskrypcji

  • Komunikaty prasowe
  • Sprawozdanie okresowe
  • Sprawozdania roczne
stayupdated form description
DZIĘKUJEMY
Subskrypcja została aktywowana

Informacje pokrewne

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska uplasowała się na trzecim miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych pracodawców wskazanych w raporcie Randstad Employer Brand Research 2020. To już kolejny rok, gdy Volvo Polska jest klasyfikowane na najwyższych miejscach w ...

Grupa Volvo — pierwszy kwartał 2020 r.

„Na pierwszy kwartał 2020 r. wpłynęły działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Ich wpływ na naszą działalność rozpoczął się w Chinach w lutym, a poważny wpływ na Grupę jest widoczny od połowy marca, kiedy ...

Volvo Trucks wprowadza na rynek nową generację samochodów ciężarowych o wysokiej ładowności zaprojektowanych z myślą o kierowcy

Volvo Trucks prezentuje cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi. „Jesteśmy naprawdę dumni z tej wielkiej, przyszłościowej inwestycji. Chcemy być najlepszym ...