Volvo Group Venture Capital inwestuje w Autotech Ventures

Organizacja Volvo Group Venture Capital AB zainwestowała w Autotech Ventures — jeden z głównych amerykańskich funduszy venture capital koncentrujący się na start-upach w branży transportu naziemnego.
1860x1050-autotech-volvo

Autotech Ventures jest firmą venture capital z Doliny Krzemowej zarządzającą ponad 200 milionami dolarów, która koncentruje się na sektorze transportu naziemnego o wartości 3 bln USD. 

Połączone, autonomiczne, zelektryfikowane pojazdy i powiązane usługi z obszaru spowodowały zmiany w branży transportu naziemnego. Zespół Autotech Ventures łączy wiedzę dotyczącą branży transportu naziemnego z ogromnym doświadczeniem w zakresie inwestycji venture capital. 

„Oczekujemy, że współpraca z Autotech Ventures zaowocuje kontaktami z innymi start-upami klasy światowej zmieniającymi naszą branżę” — mówi Anna Westerberg pełniąca obowiązki prezesa i dyrektora naczelnego Volvo Group Venture Capital i zajmująca stanowisko starszego wiceprezesa Volvo Group Connected Solutions.

„Inwestycja zapewnia Volvo Group Venture Capital lepszy wolumen transakcji, ale także dostęp do wiedzy branżowej i odpowiednich sieci” — mówi Dan Tram, dyrektor ds. inwestycji Volvo Group Venture Capital z Doliny Krzemowej.

Rolą Volvo Group Venture Capital jest inwestowanie w innowacyjne firmy z czołówki organizacji skoncentrowanych na usługach i różnicowaniu produktów, a także wspieranie współpracy między start-upami i Grupą Volvo. 

W oparciu o trendy kształtujące przyszłość transportu i strategiczne priorytety Grupy Volvo, obszary inwestycyjne Volvo Group Venture Capital koncentrują się obecnie na rozwiązaniach autonomicznych, połączonych usługach i elektromobilności. Zakres jest globalny, z naciskiem na Europę i Amerykę Północną.

Transakcja nie ma znaczącego wpływu na zyski ani sytuację finansową Grupy Volvo.


9 grudnia 2019 r.


W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Claes Eliasson, Grupa Volvo, Dział relacji z mediami, +46 31 323 72 29. 
volvogroup.com/press

 

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową volvogroup.com/press

Volvo Group jest jednym z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych, morskich i stacjonarnych układów napędowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Grupa Volvo zatrudnia niemal 105 000 osób, prowadzi działalność produkcyjną w 18 krajach i jest obecna na ponad 190 rynkach. W 2018 roku obroty Grupy Volvo wyniosły około 391 mld SEK (38,1 mld EUR). Grupa Volvo jest spółką giełdową z siedzibą główną w Göteborgu (Szwecja). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.

Work with us

Najpierw pobierz najnowsze

Usługa subskrypcji

  • Komunikaty prasowe
  • Sprawozdanie okresowe
  • Sprawozdania roczne
stayupdated form description
DZIĘKUJEMY
Subskrypcja została aktywowana

Informacje pokrewne

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska uplasowała się na trzecim miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych pracodawców wskazanych w raporcie Randstad Employer Brand Research 2020. To już kolejny rok, gdy Volvo Polska jest klasyfikowane na najwyższych miejscach w ...

Grupa Volvo — pierwszy kwartał 2020 r.

„Na pierwszy kwartał 2020 r. wpłynęły działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Ich wpływ na naszą działalność rozpoczął się w Chinach w lutym, a poważny wpływ na Grupę jest widoczny od połowy marca, kiedy ...

Volvo Trucks wprowadza na rynek nową generację samochodów ciężarowych o wysokiej ładowności zaprojektowanych z myślą o kierowcy

Volvo Trucks prezentuje cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi. „Jesteśmy naprawdę dumni z tej wielkiej, przyszłościowej inwestycji. Chcemy być najlepszym ...