Nils Jaeger mianowany na stanowisko prezesa Volvo Autonomous Solutions

Nils Jaeger, obecnie prezes regionu EMEA, Volvo Financial Services, został mianowany na stanowisko prezesa nowego obszaru biznesowego Grupy Volvo — Volvo Autonomous Solutions. Będzie podlegał prezesowi i dyrektorowi generalnemu Grupy Volvo Martinowi Lundstedtowi i będzie członkiem kierownictwa Grupy.

1860x1050-vas-nils-jaeger

Nils Jaeger, urodzony w 1969 roku, pełnił od 2014 roku funkcję prezesa regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), Volvo Financial Services. Przed podjęciem pracy w Grupie Volvo zajmował kilka czołowych stanowisk w firmie John Deere.  

Jako prezes Volvo Autonomous Solutions Nils Jaeger będzie kierował nowym obszarem biznesowym odpowiedzialnym za dalsze przyspieszenie rozwoju, komercjalizacji i sprzedaży autonomicznych rozwiązań transportowych Grupy Volvo. Autonomiczne rozwiązania transportowe oparte na technologiach samoprowadzenia i łączności doskonale nadają się do zastosowań wymagających powtarzalnych operacji przewożenia dużych ilości towarów i materiałów na wcześniej zdefiniowanych trasach. W takich sytuacjach autonomiczne rozwiązania transportowe mogą okazać się cenne dla klientów, ponieważ przyczyniają się do zwiększenia elastyczności, precyzji dostaw i produktywności.

„Nils Jaeger ma duże doświadczenie w pracy z kompleksowymi rozwiązaniami dla naszych klientów. „Zespół Volvo Autonomous Solutions umożliwi zaspokojenie rosnącego popytu i zaoferowanie klientom możliwie najlepszych rozwiązań w takich segmentach jak górnictwo, porty i transport między centrami logistycznymi, co będzie stanowić uzupełnienie istniejących produktów i usług” — mówi Martin Lundstedt. 

Volvo Autonomous Solutions będzie stanowić nowy obszar biznesowy od 1 stycznia 2020 r., Kiedy to Nils Jaeger obejmie stanowisko prezesa i dyrektora ds. rozwiązań. Rozpocznie się proces rekrutacji jego następcy. 
 

20 grudnia 2019 r.


W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Claes Eliasson, Grupa Volvo, Dział relacji z mediami +46 31 323 72 29. 


Te informacje AB Volvo (publ) ma obowiązek podawać do wiadomości publicznej zgodnie z rozporządzeniami UE w sprawie nadużyć na rynku oraz Ustawą o Rynkach Papierów Wartościowych (Securities Markets Act). Informacje zostały przekazane do publikacji za pośrednictwem agencji osoby kontaktowej podanej powyżej o godzinie 8:30 CET w dniu 20 grudnia 2019 roku.


Więcej informacji na stronie volvogroup.com/press

Grupa Volvo tworzy dobrobyt dzięki rozwiązaniom transportowym, a oferta Grupy obejmuje samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, rozwiązania napędowe do zastosowań morskich i przemysłowych, finansowanie i usługi zwiększające dyspozycyjność i produktywność klientów. Grupa Volvo, założona w 1927 r. angażuje się w działania mające na celu tworzenie przyszłościowych rozwiązań z zakresu zrównoważonego transportu oraz infrastruktury. Główna siedziba Grupy Volvo znajduje się w Göteborgu, w Szwecji. Grupa zatrudnia 105 000 osób i obsługuje klientów na ponad 190 rynkach. W 2018 r. sprzedaż netto Grupy wyniosła 391 mld SEK (38,1 mld EUR). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.

 

Work with us

Get The Latest First

Subscription Service

  • Press Releases
  • Interim Reports
  • Annual Reports
stayupdated form description
THANK YOU
Subscription Activated

Informacje pokrewne

Volvo Group — drugi kwartał 2020 r.

„Drugi kwartał 2020 roku cechowała pandemia COVID-19 i jej negatywne skutki dla społeczeństwa i rozwoju gospodarczego. Działania podjęte przez kraje w celu kontroli rozprzestrzeniania się wirusa miały znaczący wpływ na naszą produkcję i łańcuch ...

Volvo Polska laureatem Listka CSR

Firma Volvo Polska została laureatem nagrody Białego Listka CSR w IX edycji zestawienia firm odpowiedzialnych społecznie za 2019 rok. Volvo otrzymało Listek CSR ósmy rok
z rzędu.

...

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska uplasowała się na trzecim miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych pracodawców wskazanych w raporcie Randstad Employer Brand Research 2020. To już kolejny rok, gdy Volvo Polska jest klasyfikowane na najwyższych miejscach w badaniu ...