Volvo Group i Samsung SDI zawiązują strategiczny sojusz na rzecz elektromobilności

Volvo Group i Samsung SDI zawarły strategiczny sojusz w celu opracowania akumulatorów do elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo Group. Współpracując z Samsung SDI, Volvo Group dąży do przyspieszenia tempa rozwoju i wzmocnienia długoterminowych możliwości i aktywów w zakresie elektromobilności, z korzyścią dla klientów w różnych segmentach i na rynkach samochodów ciężarowych.

samsung-volvo-group-1860x1050

Sojusz obejmie wspólne opracowywanie zestawów akumulatorów przeznaczonych do samochodów ciężarowych Volvo Group. Samsung SDI zamierza dostarczać ogniwa i moduły akumulatorów, aby zaspokoić zapotrzebowanie generowane przez samochody ciężarowe Volvo Group. Intencją Volvo Group jest wykorzystanie technologii akumulatorów Samsung SDI do montażu w ramach operacji produkcyjnych Volvo Group. 

„Volvo Group jest jednym z największych na świecie producentów pojazdów użytkowych. Dzięki elektromobilności rosnące potrzeby w zakresie transportu będą realizowane w bardziej ekologiczny i cichszy sposób, co otwiera nowe możliwości dla naszych klientów i całego społeczeństwa. Sojusz z Samsung SDI jest ważnym kolejnym krokiem w naszej drodze do zaoferowania rzeczywiście zrównoważonego systemu transportowego wykorzystującego alternatywny dla paliw kopalnych do naszych pojazdów użytkowych” — mówi Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Volvo Group.

Volvo Group i Samsung SDI zawiązują strategiczny sojusz na rzecz elektromobilności

„Zawarcie sojuszu strategicznego z Volvo Group to prawdziwy zaszczyt dla Samsung SDI. Jako że znajdujemy się na przecięciu tendencji w branży mobilności i transportu, jesteśmy przekonani, że ten sojusz zapewni lepszą ofertę w zakresie energii, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju dla przemysłu pojazdów użytkowych i nie tylko dla nich. Jesteśmy przekonani, że ten sojusz - długoterminowo - zapewni wiodącą pozycję rynkową obu firmom” — mówi Young-Hyun Jun, prezes i dyrektor generalny Samsung SDI.

„Cieszy nas wiedza wnoszona przez Samsung SDI do Volvo Group. Dzięki tej współpracy jesteśmy dobrze przygotowani, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Dzięki wykorzystaniu rozległej znajomości technologii akumulatorów posiadanej przez Samsung SDI jeszcze bardziej udoskonaliliśmy naszą zaawansowaną technologię elektromobilności” — mówi Andrea Fuder, dyrektor ds. zakupów w Volvo Group.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt z Claesem Eliassonem, dział Media Relations Volvo Group,
+46 31 323 72 29.
 

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową volvogroup.com/press

Volvo Group tworzy dobrobyt dzięki rozwiązaniom transportowym, a oferta Grupy obejmuje samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, rozwiązania napędowe do zastosowań morskich i przemysłowych, finansowanie i usługi zwiększające dyspozycyjność i produktywność klientów. Volvo Group, założona w 1927 r. angażuje się w działania mające na celu tworzenie przyszłościowych rozwiązań z zakresu zrównoważonego transportu oraz infrastruktury. Główna siedziba Volvo Group znajduje się w Göteborgu w Szwecji, Grupa zatrudnia 105 000 osób i obsługuje klientów na ponad 190 rynkach. W 2018 r. sprzedaż netto Grupy wyniosła 391 mld SEK (38,1 mld EUR). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.

Work with us

Najpierw pobierz najnowsze

Usługa subskrypcji

  • Komunikaty prasowe
  • Sprawozdanie okresowe
  • Sprawozdania roczne
stayupdated form description
DZIĘKUJEMY
Subskrypcja została aktywowana

Informacje pokrewne

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska uplasowała się na trzecim miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych pracodawców wskazanych w raporcie Randstad Employer Brand Research 2020. To już kolejny rok, gdy Volvo Polska jest klasyfikowane na najwyższych miejscach w ...

Grupa Volvo — pierwszy kwartał 2020 r.

„Na pierwszy kwartał 2020 r. wpłynęły działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Ich wpływ na naszą działalność rozpoczął się w Chinach w lutym, a poważny wpływ na Grupę jest widoczny od połowy marca, kiedy ...

Volvo Trucks wprowadza na rynek nową generację samochodów ciężarowych o wysokiej ładowności zaprojektowanych z myślą o kierowcy

Volvo Trucks prezentuje cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi. „Jesteśmy naprawdę dumni z tej wielkiej, przyszłościowej inwestycji. Chcemy być najlepszym ...