CampX by Volvo Group zmienia przyszłość branży transportowej

Zgodnie z tradycją Grupa Volvo pozostaje liderem w dziedzinie rozwoju i przekształcania branży transportowej. Chcemy, aby zainaugurowana dziś inicjatywa służąca innowacyjności i współpracy – CampX by Volvo Group – pozwoliła nam utrzymać i wzmocnić tę pozycję w przyszłości.
1860x1050-innovation-campx-gothenburg

„Stworzenie CampX by Volvo Group pozwoli nam pokierować transformacją w stronę nowych, przełomowych modeli biznesowych i technologii, z naciskiem na automatyzację, elektromobilność i łączność.

W CampX będziemy badać nowe koncepcje i przyspieszać ich rozwój dzięki przedsiębiorczemu myśleniu. CampX będzie czynnikiem wspomagającym zmianę kulturową w całej Grupie Volvo, co będzie polegać na nadaniu wyjątkowej rangi innowacyjności” – mówi Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Grupy Volvo. 

Świat stoi obecnie w obliczu wielu wyzwań, a nowe technologie w połączeniu z nowymi modelami biznesowymi mogą zapewnić bardziej zrównoważony rozwój społeczny, zmniejszenie zanieczyszczenia i lepszą dostępność. CampX będzie doskonałą areną do wykorzystania tych możliwości, a przy tym zapewni Grupie Volvo czołową pozycję jako najbardziej innowacyjnej firmie w branży transportowej.

„W CampX zebraliśmy 400 z naszych technicznych i biznesowych ekspertów w dziedzinach automatyzacji, elektromobilności i łączności. Zamierzamy także zaprosić wybrane podmioty z ekosystemu partnerów, np klientów, firmy, wyższe uczelnie, władze itd., abyśmy wspólnie tworzyli i testowali nowe koncepcje w warsztatach i laboratoriach ośrodka CampX” – mówi Lars Stenqvist, dyrektor ds. technicznych w Grupie Volvo.

Od dnia otwarcia w CampX zaczną działać zespoły realizujące fantastyczne projekty wspólnie z dostawcami, partnerami i startupami. 

„Uważamy CampX za miejsce, w którym Grupa Volvo i jej partnerzy mogą czerpać korzyści i uczyć się od siebie nawzajem w przyjaznym i innowacyjnym środowisku. Jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, otwierając drzwi do naszego pierwszego CampX, którego działalność została dziś zainaugurowana w szwedzkim Göteborgu, w starym budynku fabrycznym przekształconym przez nas na nowoczesne, inspirujące i atrakcyjne centrum innowacyjności” – mówi Martin Lundstedt.

Obejrzyj film: To jest CampX

Przeczytaj więcej na stronie CampX 

Obserwuj nas na Twitterze: @volvogroup hasztag: #campxbyvolvo

28 marca 2018 r.

Przedstawiciele mediów mogą uzyskać więcej informacji, kontaktując się z: Claes Eliasson, szef działu kontaktów z mediami, Grupa Volvo, +46 765 53 72 29

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę volvogroup.com/press 

Grupa Volvo to jedna z największych firm specjalizujących się w produkcji samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz morskich i stacjonarnych układów napędowych. Grupa dostarcza również kompletne rozwiązania finansowe i serwisowe. Grupa Volvo zatrudnia niemal 105 000 osób, prowadzi działalność produkcyjną w 18 krajach i jest obecna na ponad 190 rynkach. W 2018 roku obroty Grupy Volvo wyniosły około 391 mld SEK (38,1 mld EUR). Grupa Volvo jest spółką giełdową z siedzibą główną w Göteborgu (Szwecja). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.  

Work with us

Najpierw pobierz najnowsze

Usługa subskrypcji

  • Komunikaty prasowe
  • Sprawozdanie okresowe
  • Sprawozdania roczne
stayupdated form description
DZIĘKUJEMY
Subskrypcja została aktywowana

Informacje pokrewne

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska uplasowała się na trzecim miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych pracodawców wskazanych w raporcie Randstad Employer Brand Research 2020. To już kolejny rok, gdy Volvo Polska jest klasyfikowane na najwyższych miejscach w ...

Grupa Volvo — pierwszy kwartał 2020 r.

„Na pierwszy kwartał 2020 r. wpłynęły działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Ich wpływ na naszą działalność rozpoczął się w Chinach w lutym, a poważny wpływ na Grupę jest widoczny od połowy marca, kiedy ...

Volvo Trucks wprowadza na rynek nową generację samochodów ciężarowych o wysokiej ładowności zaprojektowanych z myślą o kierowcy

Volvo Trucks prezentuje cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi. „Jesteśmy naprawdę dumni z tej wielkiej, przyszłościowej inwestycji. Chcemy być najlepszym ...