Przyszłość bardziej zrównoważonych rozwiązań

Volvo Group przoduje w dziedzinie łączności. Dzięki ponad milionowi połączonych z siecią zasobów klientów na całym świecie, Volvo Group przetwarza wielkie ilości danych dla klientów, co może przyczynić się do zmian na lepsze w przyszłości.

Przyszłość bardziej zrównoważonych rozwiązań

Volvo Group przekształca dane w informacje przynoszące korzyści klientom i przydatne z punktu widzenia efektywności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.

Dla zrównoważonego rozwoju ważna jest oszczędność paliwa. Oparte na danych szkolenia kierowców i operatorów w czasie rzeczywistym czy dostosowane do potrzeb każdego kierowcy ustawienia oprogramowania to przykłady rozwiązań, które mogą znacząco zmniejszyć zużycie paliwa.

Kierowcy mogą uzyskać informacje na temat zużywanego paliwa na podstawie danych uzyskanych z pojazdów. Mogą także uzyskać instrukcje dotyczące poprawy sposobu jazdy lub jak najlepszego wykorzystania danego produktu. Lepsza znajomość klientów może okazać się przydatna przy projektowaniu nowych pojazdów i opracowywaniu rozwiązań transportowych.

Natomiast elektromobilność nie sprowadza się jedynie do konstruowania elektrycznych pojazdów i maszyn. Wiąże się także z podejmowaniem działań na poziomie społecznym, na przykład budowania infrastruktury do dystrybucji energii. Ładowanie dużego pojazdu lub maszyny jest czym innym niż ładowanie samochodu osobowego, a sieci energetyczne nie są jeszcze do tego dostosowane. Dzięki informacjom z zasobów klienta obecnie połączonych z siecią, można podejmować lepsze decyzje dotyczące dalszego rozwoju w tym obszarze.

Wprawdzie zostało jeszcze trochę przeszkód do pokonania, jednak nie ma wątpliwości, że łączność otwiera możliwości wprowadzania bardziej zrównoważonych rozwiązań w transporcie i budownictwie. Jesteśmy na początku fascynującej drogi rozwoju, a jednym z kluczy do bardziej zrównoważonej przyszłości są rozwiązania oparte na danych.

Informacje pokrewne

Dystrybucja darmowej żywności w Malezji

Zainspiruj się różnorodnością projektów w ramach inicjatywy Prezent okolicznościowy 2018 skupiającej naszych kolegów z całego świata zaangażowanych w działania społeczne. Jednym z przykładów jest firma Volvo Trucks Malaysia, która przekazała ...

Razem dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo zawsze było ważnym przedmiotem zainteresowania Volvo Group. Mamy je w genach i stanowi naturalną część naszej przyszłości. Milion połączonych z siecią zasobów klientów dodatkowo wzmacnia nasze i tak silne fundamenty i umożliwia ...

Większa efektywność dzięki łączności

Świat stoi przed wyzwaniami związanymi z globalizacją i urbanizacją. Rośnie zapotrzebowanie na jeszcze bardziej efektywny transport osób i towarów. W przypadku efektywności zasadnicze znaczenie ma dyspozycyjność — a łączność jest jednym ze środków ...