Razem dla bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo zawsze było ważnym przedmiotem zainteresowania Volvo Group. Mamy je w genach i stanowi naturalną część naszej przyszłości. Milion połączonych z siecią zasobów klientów dodatkowo wzmacnia nasze i tak silne fundamenty i umożliwia wprowadzanie nowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa.

Razem dla bezpieczeństwa

Od trzypunktowego pasa bezpieczeństwa po pochłaniającą energię bezpieczną kabinę, Volvo Group od dziesięcioleci przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach. W przyszłości łączność i duże zbiory danych będą ważnymi elementami identyfikowania i tworzenia nowych funkcji bezpieczeństwa. Praca nad przyszłym bezpieczeństwem jest zadaniem zawierającym niemal nieskończoną liczbę zmiennych.

Na przykład łączność może służyć do komunikowania się pojazdów z sobą nawzajem. Jeśli samochód ciężarowy napotka na drodze lód, może o tym poinformować inne połączone z siecią pojazdy w okolicy. Volvo Trucks współpracuje z Volvo Cars, aby dowiedzieć się, jak może działać komunikacja między zasobami należącymi do różnych marek i modeli.

Podstawowe znaczenie ma znalezienie partnerów na przyszłość. Wyobraźmy sobie możliwości systemu, który łączy i wykorzystuje informacje nie tylko z pojazdów, ale także z innych połączonych źródeł, na przykład dane o ruchu drogowym, miejscach parkingowych i czerwonych światłach, a także informacje od służb ratunkowych.

Jednym z rozwiązań już wykorzystywanych przez Volvo Buses jest Zarządzanie strefą. Geofencing umożliwia tworzenie stref na podstawie rekomendacji, zasad lub ograniczeń dotyczących pojazdów. Rozwiązanie to pozwala administracji miasta lub gminy regulować poziomy hałasu, emisje i prędkość pojazdów, na przykład w okolicach szkół lub w centrach miast. Dzięki określeniu stref niskiej prędkości można zapewnić, że kierowcy zawsze mają świadomość aktualnego ograniczenia, a także aktywnie kontrolować prędkość pojazdu.

Zarządzanie strefą pozwala spojrzeć na możliwe przyszłe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa. Jesteśmy na początku nowej fascynującej epoki. Volvo Group z dumą kontynuuje dążenie do jeszcze bezpieczniejszych rozwiązań.

Informacje pokrewne

Dystrybucja darmowej żywności w Malezji

Zainspiruj się różnorodnością projektów w ramach inicjatywy Prezent okolicznościowy 2018 skupiającej naszych kolegów z całego świata zaangażowanych w działania społeczne. Jednym z przykładów jest firma Volvo Trucks Malaysia, która przekazała ...

Przyszłość bardziej zrównoważonych rozwiązań

Volvo Group przoduje w dziedzinie łączności. Dzięki ponad milionowi połączonych z siecią zasobów klientów na całym świecie, Volvo Group przetwarza wielkie ilości danych dla klientów, co może przyczynić się do zmian na lepsze w przyszłości.

...

Większa efektywność dzięki łączności

Świat stoi przed wyzwaniami związanymi z globalizacją i urbanizacją. Rośnie zapotrzebowanie na jeszcze bardziej efektywny transport osób i towarów. W przypadku efektywności zasadnicze znaczenie ma dyspozycyjność — a łączność jest jednym ze środków ...