Renault Trucks podpisuje historyczną umowę z Carlsberg Group na dostawę 20 elektrycznych samochodów ciężarowych

Renault Trucks robi decydujący krok w transformacji transportu miejskiego, ogłaszając podpisanie umowy z Carlsberg Group na dostawę 20 pojazdów D Wide Z.E. Te całkowicie elektryczne, 26-tonowe samochody ciężarowe, które zostaną dostarczone w 2020 r., będą obsługiwać browar Feldschlösschen, szwajcarski oddział Grupy.
1860x1050-news-carlsberg-renault

Renault Trucks uważa za konieczne szybkie wprowadzanie w transporcie miejskim zmian w kierunku elektromobilności, aby poprawić jakość życia w miastach i ograniczyć globalne emisje CO2.

Renault Trucks robi decydujący krok w tym kierunku i ogłasza podpisanie umowy z Grupą Carlsberg na dostarczenie 20 pojazdów D Wide Z.E. do browaru Feldschlösschen w Szwajcarii. 

Bruno Blin, prezes Renault Trucks, podkreśla: „To pierwsze zamówienie tej skali w Europie. Udowadnia naszym klientom, że sektor transportu przechodzi poważną transformację i odzwierciedla rzeczywistość przemysłową i handlową: nasze elektryczne samochody ciężarowe Renault Trucks zjeżdżają z linii montażowej i za kilka tygodni znajdą się na drogach Europy”.

Tych 20 26-tonowych samochodów Renault Trucks D Wide Z.E. będzie codziennie przejeżdżać od 100 do 200 km, realizując dostawy pochodzące z 15 placówek logistycznych w Szwajcarii i przeznaczone dla szwajcarskich klientów browaru Feldschlösschen.

Browar Feldschlösschen aktywnie realizuje logistykę zeroemisyjną, częściowo poprzez zakłady produkcyjne obsługiwane przez linie kolejowe.

Dzięki szerokiej gamie elektrycznych samochodów ciężarowych od 3,1 do 26 ton, Renault Trucks spełnia zarówno obecne, jak i przyszłe wymagania profesjonalistów działających w środowisku miejskim. Pojazdy te idealnie nadają się do operacji związanych ze zbiórką odpadów i dystrybucją towarów, a ponieważ ich jazda nie powoduje hałasu, mogą być wykorzystywane w nietypowych godzinach, co zapewnia wyższą jakość życia mieszkańców. Pojazdy D i D Wide ZE Renault Trucks są produkowane w fabryce w Blainville-sur-Orne (Calvados, Francja).


5 lutego 2020 r.


W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Séveryne Molard, Media Relations Renault Trucks, tel.: +33 4 81 93 09 52 lub e-mail: severyne [dot] molard [at] renault-trucks [dot] com


Dane techniczne Renault Trucks D Wide ZE
– DMC: 26 ton. Masa: 27 ton
– Dostępny rozstaw osi: 3900 mm
– Dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 370 kW (ciągła moc 260 kW) 
– Maksymalny moment obrotowy silników elektrycznych: 850 Nm
– Maksymalny moment obrotowy tylnej osi: 28 kNm
– Dwubiegowa skrzynia biegów
– Magazynowanie energii: akumulatory litowo-jonowe, 200 kWh
– Rzeczywisty zasięg działania: do 200 km

 

Więcej informacji na stronie volvogroup.com/press

Grupa Volvo tworzy dobrobyt dzięki rozwiązaniom transportowym, a oferta Grupy obejmuje samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, rozwiązania napędowe do zastosowań morskich i przemysłowych, finansowanie i usługi zwiększające dyspozycyjność i produktywność klientów. Grupa Volvo, założona w 1927 r. angażuje się w działania mające na celu tworzenie przyszłościowych rozwiązań z zakresu zrównoważonego transportu oraz infrastruktury. Główna siedziba Grupy Volvo znajduje się w Göteborgu, w Szwecji. Grupa zatrudnia 104 000 osób i obsługuje klientów na ponad 190 rynkach. W 2019 r. sprzedaż netto Grupy wyniosła 432 mld SEK (40,5 mld EUR). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.

 

Work with us

Najpierw pobierz najnowsze

Usługa subskrypcji

  • Komunikaty prasowe
  • Sprawozdanie okresowe
  • Sprawozdania roczne
stayupdated form description
DZIĘKUJEMY
Subskrypcja została aktywowana

Informacje pokrewne

Volvo Polska w TOP 3 najlepszych pracodawców w Polsce

Firma Volvo Polska uplasowała się na trzecim miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych pracodawców wskazanych w raporcie Randstad Employer Brand Research 2020. To już kolejny rok, gdy Volvo Polska jest klasyfikowane na najwyższych miejscach w ...

Grupa Volvo — pierwszy kwartał 2020 r.

„Na pierwszy kwartał 2020 r. wpłynęły działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Ich wpływ na naszą działalność rozpoczął się w Chinach w lutym, a poważny wpływ na Grupę jest widoczny od połowy marca, kiedy ...

Volvo Trucks wprowadza na rynek nową generację samochodów ciężarowych o wysokiej ładowności zaprojektowanych z myślą o kierowcy

Volvo Trucks prezentuje cztery nowe samochody ciężarowe, przy których projektowaniu nacisk położono na otoczenie kierowcy, bezpieczeństwo i osiągi. „Jesteśmy naprawdę dumni z tej wielkiej, przyszłościowej inwestycji. Chcemy być najlepszym ...