Grupa Volvo wprowadza Ramy Zielonego Finansowania (Green Finance Framework)

Grupa Volvo wprowadza Ramy Zielonego Finansowania (Green Finance Framework) w celu finansowania inwestycji i projektów związanych z czystym transportem. Ramy został ocenione przez organizację CICERO (Center for International Climate and Environmental Research) zgodnie z metodologią Odcienie Zieloności (Shades of Green) i otrzymały najwyższą możliwą ocenę — Dark Green.
1860x1050-news-common-volvo-sign

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Grupa Volvo zmienia branżę transportu i infrastruktury dzięki bardziej zrównoważonym rozwiązaniom, weź udział w dzisiejszej transmisji konferencji Capital Markets Day w godz. 14.00–16.30 CET

„Zrównoważony rozwój stanowi podstawę naszego myślenia, począwszy od bezpieczeństwa, eksploatacji, zakupów, trwałości i jakości naszych produktów, a skończywszy na ciągłym ograniczaniu zużycia paliwa w naszych pojazdach i maszynach. Podchodzimy całościowo do kwestii zrównoważonego rozwoju i z przyjemnością wyrażamy wsparcie dla tej transformacji w każdej części naszej organizacji” — mówi Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Grupy Volvo.

Ramy umożliwiają Grupie Volvo emisję zielonych obligacji i innych proekologicznych instrumentów finansowych oraz pozwalają jej na identyfikowanie i wybieranie kwalifikujących się projektów i aktywów oraz zarządzanie nimi i raportowanie zgodnie z Zasadami Zielonych Obligacji Międzynarodowego Stowarzyszenia Rynku Kapitałowego.

Ramy Zielonego Finansowania zostały poddane niezależnej zewnętrznej ocenie organizacji CICERO zgodnie z jej metodologią Odcienie Zieloności i uzyskały najwyższą ocenę — Dark Green. Ramy zostaną wykorzystane do finansowania poprzez np. zielone obligacje, zielone papiery komercyjne i zielone pożyczki. Fundusze zostaną przeznaczone na projekty w takich obszarach jak badania i rozwój oraz produkcja pojazdów elektrycznych, maszyn i silników o zerowej emisji spalin. Fundusze zostaną również wykorzystane przez Volvo Financial Services do oferowania zielonych pożyczek klientom, którzy kupują produkty elektryczne Grupy.

„Uruchomienie ram zielonego finansowania jest sposobem potwierdzenia, że rynek długu odegra ważną rolę w osiąganiu celów Porozumienia Paryskiego poprzez kierowanie funduszy na projekty, które będą miały głęboki wpływ na redukcję emisji CO2” — mówi Jan Ytterberg, dyrektor finansowy Grupy Volvo.

Ramy i drugą opinię CICERO sformułowaną na podstawie metodologii Odcienie Zieloności można znaleźć tutaj.

 

5 listopada 2020 r.
 

Przedstawiciele mediów mogą uzyskać więcej informacji, kontaktując się z
Claesem Eliassonem, Grupa Volvo, Dział relacji z mediami, +46 76 553 72 29

 

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową volvogroup.com/investors

Grupa Volvo tworzy dobrobyt dzięki rozwiązaniom transportowym i infrastrukturalnym, a oferta Grupy obejmuje samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane, rozwiązania napędowe do zastosowań morskich i przemysłowych, finansowanie i usługi zwiększające dyspozycyjność i produktywność klientów. Grupa Volvo, założona w 1927 r. angażuje się w tworzenie przyszłościowych rozwiązań z zakresu zrównoważonego transportu oraz infrastruktury. Główna siedziba Grupy Volvo znajduje się w Göteborgu, w Szwecji. Grupa zatrudnia niemal 100 000 osób i obsługuje klientów na ponad 190 rynkach. W 2019 r. sprzedaż netto Grupy wyniosła 432 mld SEK (40,5 mld EUR). Akcje Volvo są notowane na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie.

Form background image

Usługa subskrypcji

Related News

Informacje prasowe

Latest Press Release