Poznajcie Bengta Köhlina

Tytuł na wizytówce Bengta Köhlina to wiceprezes ds. zarządzania marką. Jego zakres obowiązków obejmuje rozwój portfolio marek Grupy Volvo. Często współpracuje przy tych zadaniach z innymi osobami z Grupy, które mają na wizytówkach słowo „marka”. Ale to tylko część jego pracy.
Bengt Köhlin

Bengt Köhlin

„Marki mają wpływ na wszystkich, niezależnie od tego, czy mówimy o osobach zaangażowanych w opracowywanie produktów i produkcję, czy pracujących w punktach dealerskich. Każdy musi zrozumieć podstawowe elementy, jeśli chodzi o znaczenie marek” — wyjaśnia Bengt Köhlin.

„Punktem wyjścia dla wszystkich działań Grupy Volvo w odniesieniu do jej marek jest przede wszystkim klient. Jakie są potrzeby klientów, jak wygląda popyt na różnych rynkach? Analiza ta stanowi podstawę modelu segmentacji i strategii pozycjonowania. Jest to kwestia nadawania priorytetu różnym segmentom i pozycjom w zależności od sytuacji Grupy i obszarów, w których można osiągnąć zyski” — mówi Bengt Köhlin.

Kolejnym etapem, jeśli chodzi o pozycjonowanie, jest analiza marek, które odpowiadają potrzebom różnych segmentów. Jednym z punktów wyjścia jest podstawa wartości różnych marek oraz ich struktura. Określa ona obietnicę marki składaną klientom, jej podstawowe wartości, atrybuty, z którymi powinna być powiązana, oraz to, jak ​obietnica marki jest dotrzymywana.

Struktura marki, każdej marki musi zostać „przetłumaczona”, tak aby produkt, oferty usług, obsługa klienta i komunikacja były prowadzone w tym samym języku. W ten sposób rodzą się strategie dotyczące produktów i komunikacji. Ponadto klienci muszą czuć, że zgodnie z obietnicą marka jest obecna w każdej interakcji z innymi markami w Grupie Volvo. 

Imię i nazwisko: Bengt Köhlin
Organizacja: Grupa Volvo
Wykształcenie: tytuł magistra w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwem i ekonomiki
Stanowisko: Vice President Brand Management
Lokalizacja: Göteborg, Szwecja

Informacje pokrewne

Zbliża się wielki start elektromobilności

Dział ds. elektrycznego układu napędowego w CampX pracuje nad zastąpieniem silnika spalinowego elektrycznym i jednostką sterującą, a Grupa Volvo osiągnęła pozom umożliwiający rozpoczęcie w najbliższych latach wielkoskalowej produkcji pojazdów ...

„Akumulatory są niezwykle intrygujące”

Jeśli uważasz, że akumulatory do pojazdów elektrycznych są podobne do tych w elektrycznych urządzeniach gospodarstwa domowego, telefonie komórkowym, a nawet do akumulatora rozruchowego w tradycyjnym samochodzie z silnikiem benzynowym lub ...

Określenie potrzeb klienta

Inżynierowie dobrze sobie radzą z wymyślaniem innowacji technicznych. Jednak do naprawdę przełomowych pomysłów rozwiązujących problemy użytkowników sama technologia to za mało. Właśnie tutaj pojawia się myślenie projektowe. Poznaj Bleranda ...