Poznajcie Emily Gorman

Jakie przepisy określające normy emisji dla pojazdów obowiązują w Stanach Zjednoczonych? Emily Gorman z działu rozwoju układów napędowych w Hagerstown w USA zna odpowiedź.
Emily Gorman

Emily Gorman

Jej praca polega na monitorowaniu przepisów dotyczących homologacji pojazdów i zapewnieniu, że Grupa Volvo ich przestrzega. 

Emily postanowiła poszukać pracy w Grupie Volvo między innymi pod wpływem jej ojca.

„Pracował w tej firmie długie lata i zainspirowały mnie opowiadania o wszystkich możliwościach, jakie mają tu pracownicy” — mówi. 

Obecnie Emily zajmuje się kilkoma zagadnieniami związanymi z rozwojem układów napędowych. Jej praca obejmuje w większości monitorowanie przepisów i regulacji ustanawianych przez władze Stanów Zjednoczonych i dotyczących emisji gazów cieplarnianych. 

Nie jest to proste zadanie.

„Przepisy są stale zaostrzane, więc jest ważne, byśmy pozostawali na czele innowacyjności i nowych technologii. Moje zadanie to przekazywanie organizacji informacji o przepisach federalnych, tak abyśmy zachowywali zgodność z nimi, wprowadzali ulepszenia i zyskiwali przewagę konkurencyjną” — mówi. 

Jak twierdzi Emily, najlepszą rzeczą w pracy w Grupie Volvo są kontakty i współpraca z kolegami na całym świecie. 

„Mogę współpracować z najzdolniejszymi osobami w całej branży” — mówi. 

W przyszłości Emily chciałaby nadal wykonywać dotychczasową pracę i budować karierę w Grupie Volvo. 

„Mam wielkie nadzieje. Możemy tu zdobywać wiedzę i uczestniczyć w szkoleniach. Chcę nauczyć się więcej i rozwijać zawodowo” — mówi.

Imię i nazwisko: Emily Gorman
Wykształcenie: tytuł licencjata nauk humanistycznych, przedmiot główny: język angielski, przedmioty dodatkowe: dokumentacja/pisanie tekstów technicznych i specjalistycznych, Shippensburg University of Pennsylvania. Tytuł magistra zarządzania, Frostburg State University, Maryland.
Stanowisko: Senior Product Engineer
Organizacja: Powertrain Engineering, dział Grupy Volvo ds. technologii globalnej i rozwoju produktów
Lokalizacja: Hagerstown, MD, USA

Informacje pokrewne

Zbliża się wielki start elektromobilności

Dział ds. elektrycznego układu napędowego w CampX pracuje nad zastąpieniem silnika spalinowego elektrycznym i jednostką sterującą, a Grupa Volvo osiągnęła pozom umożliwiający rozpoczęcie w najbliższych latach wielkoskalowej produkcji pojazdów ...

„Akumulatory są niezwykle intrygujące”

Jeśli uważasz, że akumulatory do pojazdów elektrycznych są podobne do tych w elektrycznych urządzeniach gospodarstwa domowego, telefonie komórkowym, a nawet do akumulatora rozruchowego w tradycyjnym samochodzie z silnikiem benzynowym lub ...

Określenie potrzeb klienta

Inżynierowie dobrze sobie radzą z wymyślaniem innowacji technicznych. Jednak do naprawdę przełomowych pomysłów rozwiązujących problemy użytkowników sama technologia to za mało. Właśnie tutaj pojawia się myślenie projektowe. Poznaj Bleranda ...