Poznajcie Naoko Kimurę

Naoko Kimura pracuje jako partner biznesowy HR w dziale produkcji układów napędowych w Japonii, ale wcześniej pracowała w Szwecji.

Naoko Kimura

Naoko Kimura

 „Wróciłam do rodzinnego miasta Ageo, gdzie nadal mieszkają moi rodzice” — mówi Naoko Kimura.

Jej życie zatoczyło koło. Po 16 latach studiów i pracy w USA podjęła w 2007 roku pracę w UD Trucks ponownie w Japonii. Kilka lat temu zaproponowano jej przeprowadzkę do Szwecji i podjęcie tam pracy. Przeprowadziła się do Göteborga, gdzie pomagała SVP i globalnemu działowi kontroli finansowej.

„Praca w Szwecji była bezcennym doświadczeniem. Poznawałam jedzenie, przyrodę, tradycję i wolność pracy. Poznałam pracowników Volvo z całego świata i nawet próbowałam uczyć się szwedzkiego. Kiedy mieszka się w obcym kraju, uczenie się lokalnego języka pozwala lepiej zrozumieć ludzi i kulturę. To także sposób okazania szacunku dla miejsca, w którym się mieszka”.

Kształciła się w dziedzinie psychologii i nauk społecznych, a w szczególności zajmowała się zagadnieniami rozwoju społecznego i doradztwa wielokulturowego.

„Po poznaniu zarządzania biznesowego, budowania sieci i sposobu pracy Volvo w Szwecji wiedziałam, że chcę pracować w dziale HR. Mój szwedzki menedżer bardzo mi pomagał w realizacji następnego kroku i podjęciu pracy w dziale HR w moim rodzinnym kraju”.

Naoko aplikowała na stanowisko w HR w dziale układów napędowych. Dzięki wsparciu kierownictwa zarówno w Szwecji, jak i w Japonii, dostała tę pracę.

„Wróciłam do Ageo i naprawdę cieszę się z mojego nowego stanowiska. Mam nadzieję, że będę jednym z mostów łączących Szwecję i Japonię. To wspaniale, że więcej osób ma możliwość podjęcia pracy na stanowisku w nowej dziedzinie i poza własnym krajem”.

Imię i nazwisko: Naoko Kimura
Wykształcenie: tytuł magistra w dziedzinie rozwoju społecznego i ukończone studia w zakresie doradztwa wielokulturowego na University of Nevada, Reno, USA.
Stanowisko: HR Business Partner
Organizacja: Powertrain Production UD Trucks
Lokalizacja: Ageo, Japonia

Informacje pokrewne

Zbliża się wielki start elektromobilności

Dział ds. elektrycznego układu napędowego w CampX pracuje nad zastąpieniem silnika spalinowego elektrycznym i jednostką sterującą, a Grupa Volvo osiągnęła pozom umożliwiający rozpoczęcie w najbliższych latach wielkoskalowej produkcji pojazdów ...

„Akumulatory są niezwykle intrygujące”

Jeśli uważasz, że akumulatory do pojazdów elektrycznych są podobne do tych w elektrycznych urządzeniach gospodarstwa domowego, telefonie komórkowym, a nawet do akumulatora rozruchowego w tradycyjnym samochodzie z silnikiem benzynowym lub ...

Określenie potrzeb klienta

Inżynierowie dobrze sobie radzą z wymyślaniem innowacji technicznych. Jednak do naprawdę przełomowych pomysłów rozwiązujących problemy użytkowników sama technologia to za mało. Właśnie tutaj pojawia się myślenie projektowe. Poznaj Bleranda ...